Puchar EHF: HCM Constanta obroniła zaliczkę, Rumuni zagrają w Final Four

Szczypiorniści HCM Constanty pomimo wyjazdowej porażki z Lugi HF 28:34 awansowali do turnieju Final Four Pucharu EHF. Mistrzowie Rumunii obronili zaliczkę z pierwszego meczu na własnym parkiecie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Rumuni do Szwecji udali się mając w zanadrzu aż dziesięciobramkową przewagę z pierwszego meczu, wygranego we własnych progach aż 31:21. Skandynawowie od pierwszych minut zmuszeni byli więc rzucić się do odrabiania strat, na przerwę zeszli jednak prowadząc jedynie 14:13.

Po zmianie stron gracze Lugi HF radzili sobie nieznacznie lepiej, Constanta cały czas kontrolowała jednak wydarzenia na parkiecie i nie pozwalała rywalom na odwrócenie losów rywalizacji. Szwedzi wygrali ostatecznie 34:28, ale by wywalczyć awans potrzebowali aż pięciu bramek więcej.

Constanta jest drugim uczestnikiem turnieju Final Four obok gospodarzy, Füchse Berlin. W niedzielę o dwa pozostałe miejsca zagrają Montpellier Agglomeration HB z HBC Nantes oraz Pick Szeged z Sporting Lizbona.