PGE Stal przełamała niemoc z drużynami z górnej połowy tabeli

Jeden punkt w dziesięciu meczach z drużynami z górnej połówki tabeli zdobyła do soboty PGE Stal Mielec. Czeczeńcy niemoc przełamali w starciu z Gaz-System Pogonią Szczecin, wygrywając 33:30.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wspomniany jeden punkt mielecka drużyna zdobyła na początku grudnia 2013 roku, w kończącym pierwszą rundę rozgrywek meczu z KS Azotami Puławy. Spotkanie z puławską drużyną było prawdziwym rollercoasterem dla kibiców Czeczeńców - PGE Stal do przerwy prowadziła 16:10, w końcówce rywalizacji zmuszona była jednak do gonienia wyniku. Rzutem na taśmę remis mieleckiemu zespołowi zapewnił Rafał Gliński.

Spośród pozostałych dziesięciu gier z drużynami z górnej połowy tabeli, Stal triumfowała zaledwie raz, w miniony weekend pokonując Gaz-System Pogoń Szczecin 33:30. Wcześniej, czy to pod wodzą Ryszarda Skutnika, czy Pawła Nocha, Czeczeńcy przegrywali aż dziewięciokrotnie. - Taka jest prawda, że właśnie przez takie wyniki z drużynami wyżej notowanymi od nas nie zasłużyliśmy na szóste czy wyższe miejsce - ocenia Noch.

Stal dwukrotnie musiała uznać wyższość Vive Targów Kielce, Orlen Wisły Płock, Górnika Zabrze oraz SPR Chrobrego Głogów (trzecia porażka doszła w Pucharze Polski). Po przełamaniu złej passy w zeszłą sobotę, Czeczeńcy liczą jednak na korzystny wynik w Puławach. - Z jednej strony to ciężkie zadanie, ale z drugiej my lubimy grać z wymagającymi przeciwnikami. Myślę, że w Puławach jesteśmy w stanie powalczyć o korzystny wynik, bo zawsze grało się nam tam dobrze - stwierdza Łukasz Janyst. Spotkanie w Puławach rozegrane zostanie w nadchodzącą sobotę o godz. 18:00.