Puchar EHF: Lisy uratowały remis w Rumunii, 3 bramki Jaszki, wygrana drużyny Wyszomirskiego

Lisy straciły punkt w Rumunii, wyjazdowe zwycięstwa odniosły Montpellier Agglomeration i HBC Nantes, a Csurgói KK pokonało na własnym parkiecie HC Lugi w niedzielnych meczach 3. kolejki Pucharu EHF.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Otwierający niedzielne zmagania mecz HCM Constanty z Füchse Berlin dostarczył ogromnych emocji. Lisy, grające bez dwóch rozgrywających - Svena-Sorena Christophersena oraz Pavla Horaka, niespodziewanie męczyły się z rumuńskim przeciwnikiem, w pierwszej połowie przegrywając kolejno 4:7 i 5:9. Ekipa Dagura Sigurdssona przed przerwą zdołała jednak odrobić straty i do szatni obie drużyny zeszły przy stanie 16:16.

Od początku drugiej połowy rywalizacja toczona była niemal bramka za bramkę, wynik bardzo długo oscylował wokół remisu. W 54. minucie gospodarze ponownie wyszli jednak na prowadzenie, za sprawą Alexandru Csepreghiego i Laurentinu Tomy wygrywając 29:27. Lisy ponownie jednak rzuciły się do odrabiania i przed końcem meczu uratowały jeden punkt. Remis utrzymał je na pierwszym miejscu w gr. D.

Fotel lidera grupy A pomimo straty punktu utrzymali również gracze Reale Ademar Leon. Hiszpanie po zaciętym boju podzielili się punktami z zamykającym tabelę grupową TSV Hannover-Burgdorf 30:30. Na wyniku tego pojedynku skorzystało zaś Csurgói KK Piotra Wyszomirskiego, które dzięki świetnej pierwszej połowi (14:7) wygrało z Lugi HF i wskoczyło na 2. miejsce w zestawieniu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W grupie B niedzielne rezultaty nie przyniosły żadnych przetasowań. 1. pozycję utrzymało Montpellier Agglomeration HB, które na trudnym terenie w Skjern wygrało 26:23. Prawdziwym pogromem zakończył się zaś drugi mecz tej grupy, w którym Sporting Lizbona nie dał najmniejszych szans macedońskiemu Zomimak Strumica i zwyciężył 39:22. Portugalczycy wyrastają powoli na jednego z czarnych koni zmagań.

Stawkę niedzielnych gier dopełniło spotkanie grupy C między IFK Kristianstad a HBC Nantes. Zamykający tabelę Szwedzi nie byli w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji z finalistą zeszłorocznej edycji Pucharu EHF. Nantes do przerwy prowadziło 15:13, ostatecznie triumfując 27:23. Kolejna seria gier fazy grupowej Pucharu EHF rozegrana zostanie w dniach 15-16 marca.

Grupa A
Reale Ademar Leon - TSV Hannover-Burgdorf 30:30 (16:16)
Najwięcej bramek: dla Ademar - Jose Mario Carillo 8, Jorge Garcia, Predrag Vejin - po 4; dla TSV - Vasko Sevaljević 7, Lars Lehnhoff 6.

Csurgoi KK - Lugi HF 25:22 (14:7) Najwięcej bramek: dla Csurgói - Mate Nagy, Barys Pukhouski - po 4; dla Lugi - Johannes Hippe 7, Hampus Jildenback 5, Joacim Ernstsson 4.

Grupa B
Sporting Lizbona - Zomimak Strumica 39:22 (20:13)
Najwięcej bramek: dla Sportingu - Pedro Andre Caseiro Portela 11, Fabio Ramos Magalhaes 9, Frankis Carol Marzo, Pedro Silva Osorio - po 6; dla Zomimak - Revaz Chanturia 9, Aleksandar Trencevski 5.

Skjern Handbold - Montpellier Agglomeration HB 23:26 (9:16) Najwięcej bramek: dla Skjern - Morten Balling Christensen 5, Henrik Mollgaard, Rener Toft Rasmussen - po 4; dla Montpellier - Dragan Gajić 6, Mathieu Grebille 5, William Accambray, Matej Gaber - po 4.

Puchar EHF gr. B

1. Frisch Auf! Goeppingen 6 6 0 0 181:155 12
2. Fraikin BM Granollers 6 3 0 3 171:165 6
3. FC Porto 6 2 0 4 159:170 4
4. HC Midtjylland 6 1 0 4 155:176 2

Grupa C IFK Kristianstad - HBC Nantes 23:27 (12:15) Najwięcej bramek: dla Kristianstad - Anton Lindskog 6, Andreas Cederholm, Markus Olsson - po 4; dla Nantes - Nicolas Claire 8, Jordan Camarero 6, Jorge Maqueda 5.

Puchar EHF gr. C

1. SC Magdeburg 6 5 1 0 200:146 11
2. Grundfos Tatabanya 6 4 0 2 161:157 8
3. KIF Kolding 6 2 1 3 166:172 5
4. Maccabi Castro Tel Awiw 6 0 0 6 146:198 0

Grupa D HCM Constanta - Füchse Berlin 31:31 (16:16) Najwięcej bramek: dla Constanty - Alexandru Csepreghi 9, Laurentinu Toma 8, Alexandru Simicu 6; dla Füchse - Mattias Zachrisson 8, Konstantin Igropulo 7, Bartłomiej Jaszka 3.