Vistal nie dał szans beniaminkowi - relacja z meczu Vistal Gdynia - SPR Olkusz

Vistal Gdynia pewnie pokonał beniaminka z Olkusza w pierwszym meczu 12. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Gdynianki tryumfowały na własnym parkiecie 34:25 (18:12), stylem jednak nie zachwyciły.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Spotkanie z ekipą z Małopolski było dla podopiecznych Jensa Steffensena kolejnym etapem styczniowego maratonu, w trakcie którego drużyna z Trójmiasta rozegra aż siedem spotkań. Dwa dotychczasowe - z Olimpią-Beskid Nowy Sącz i Energą AZS Koszalin gdynianki kończyły ze zmiennym szczęściem, w piątkowy wieczór zrehabilitować miały się zaś za środową porażkę z rywalkami z Koszalina.

Pierwsza połowa rywalizacji zwiastowała, że byłe mistrzynie Polski nie dadzą niżej notowanym rywalkom najmniejszych szans. Już po dziesięciu minutach meczu Vistal wygrywał 10:3, w ciągu kolejnych pięciu minut powiększając swoją przewagę do ośmiu trafień (13:5). W gdyńskiej drużynie świetnie funkcjonował przede wszystkim kontratak, który raz po raz na bramki zamieniały młode skrzydłowe - Magdalena Pawłowska i Katarzyna Janiszewska.

Przyjezdne mimo sporych strat nie zamierzały jednak składać broni i jeszcze przed przerwą zdołały zmniejszyć przewagę rywalek do sześciu trafień (12:18). Po zmianie stron ekipa Zdzisława Wąsa poszła zaś za ciosem i korzystając na pomnażających się błędach rywalek w 43. minucie doprowadziła do stanu 20:21. Gospodynie w porę jednak opamiętały się i ostatni kwadrans zawodów wygrały 11:5, ostatecznie tryumfując 34:25.

Wygraną zapewniły Vistalowi reprezentantki kraju Iwona Niedźwiedź i Patrycja Kulwińska oraz wspomniane już duet skrzydłowych Pawłowska - Janiszewska. Najskuteczniejszą w barwach SPR-u była zaś Paulina Marszałek (9 bramek). Dzięki wygranej gdynianki awansowały chwilowo na pozycję liderek Superligi. Szczypiornistki z Olkusza z 3 punktami zamykają natomiast tabelę.

Vistal Gdynia - SPR Olkusz 34:25 (18:12)

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kulwińska 6, Niedźwiedź 6, Pawłowska 6, Janiszewska 5, Matyka 5, Białek 2, Balsam 1, Kalska 1, Kozłowska 1, Zych 1, Galińska, Kłusiewicz.

SPR: Staś, Hoffman - Marszałek 9, Wicik 5, Basiak 3, Fierka 3, Pastwa 3, Przytuła 2, Sikorska, Tarnowska, Rzeszutek, Wcześniak.

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz oraz Jakub Taczykowski (obaj Szczecin).