Puchar Niemiec: Kiel i Melsungen w Final Four, zespół Kałuzińskiego bez szans

THW Kiel i MT Melsungen wywalczyły awans do turnieju Final Four Pucharu Niemiec. Z rozgrywkami pożegnał się klub Eryka Kałuzińskiego. Stawkę finalistów dopełniają HSV Hamburg i SG Flensburg-Handewitt.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Oba środowe starcia miały dość jednostronny przebieg. Nieznacznie więcej emocji było w Eisenach, gdzie drugoligowy ThSV mierzył się z faworyzowaną ekipą MT Melsungen. Zespół Eryka Kałuzińskiego stawiał zdecydowany opór rywalom jedynie przez kwadrans, kiedy to zanotowano wynik 9:8 dla przyjezdnych.

Od tego momentu na parkiecie dominował już z zespół z Melsungen, który przed przerwą wypracował sobie czterobramkowe prowadzenie (18:14). Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie - goście dominowali, z minuty na minutę powiększając swe prowadzenie. Zwycięstwo 31:25 to i tak najmniejszy możliwy wymiar kary dla drużyny Kałuzińskiego.

Bez większych problemów miejsce w turnieju finałowym wywalczyli sobie obrońcy trofeum, ekipa THW Kiel. Popularne Zebry ograły na wyjeździe beniaminka DKB Handball Bundesligi GWD Minden, o losach meczu rozstrzygając tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Kilończyków do awansu poprowadził niezawodny Filip Jicha, autor 7 bramek.

W turnieju finałowym wystąpią wspomniane ekipy MT Melsungen i THW Kiel oraz HSV Hamburg i SG Flensburg-Handewitt, które awans wywalczyły kolejno w poniedziałek i we wtorek.

ThSV Eisenach - MT Melsungen 25:31 (14:18)
Najwięcej bramek: dla Eisenach - Nick Heinemann, Hannes Jon Jonsson - po 6, Eryk Kałuziński; dla Melsungen - Alexandros Vasilakis 8, Patrick Fahlgren 6, Savas Karipidis 5.

GWD Minden - THW Kiel 22:30 (11:14)
Najwięcej bramek: dla Minden - Aleksandar Svitlica 7, Dalibor Doder, Nenad Bilbija, Evars Klesniks - po 4 ; dla Kiel - Filip Jicha 7, Daniel Narcisse, Gudjon Valur Sigurdsson - po 4.