Puchar Niemiec: HSV Hamburg w Final Four, 8 bramek Lijewskiego

HSV Hamburg pokonało TSV Hannover-Burgdorf 33:31 w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec i wywalczyło przepustkę do Final Four. Czołową postacią meczu był Marcin Lijewski, autor 8 bramek.

Paweł Nowakowski

Podopieczni Martina Schwalba nie mieli łatwej przeprawy. Choć HSV Hamburg w 11 minucie po trafieniu Pascala Hensa prowadził już 8:5 - przyjezdni głównie za sprawą świetnej dyspozycji Maita Patraila oraz Joakima Hykkeruda błyskawicznie odrobili straty. Tuż przed przerwą mistrzowie Niemiec sprzed dwóch lat za sprawą Marcina Lijewskiego ponownie odskoczyli na trzy bramki, by ostatecznie na przerwę schodząc ze skromną, jednobramkową zaliczką.

W drugiej partii stroną przeważającą byli hamburczycy, lecz wskutek licznych błędów TSV Hannover-Burgdorf nieco ponad dziesięć minut przed końcową syreną Csaba Szücs zdobył bramkę kontaktową - 27:26 (48'). Kiedy w 53 minucie rozgrywający bardzo dobre zawody "Szeryf" (8/12) podwyższył na 31:27 wydawało się, że zwycięstwo hamburczyków jest niezagrożone. HSV grał jednak bardzo chimerycznie, w samej końcówce raził nieskutecznością, raz za razem obijając Malte Semischa.

Brak należytej koncentracji i rzutowa indolencja mogły hamburczyków wiele kosztować. Niewiele bowiem brakowało, by kibice zgromadzeni w Sporthalle byli świadkami dogrywki - 32:31 (59'). Ostatnie słowo należało jednak do HSV, a wynik pojedynku ustalił Fredrik Petersen. Świetny występ zaliczył Igor Vori, autor 9 bramek (9/11), z kolei po kontuzji palca na parkiet powrócił Blazenko Lacković.

HSV Hamburg zostało pierwszym uczestnikiem Final Four Pucharu Niemiec. W najbliższy czwartek 7 lutego w ramach 8. kolejki Ligi Mistrzów na wyjeździe zmierzy się z Czechowskimi Niedźwiedziami. Stawką meczu będzie pierwsze miejsce w grupie A.

HSV Hamburg - TSV Hannover-Burgdorf 33:31 (18:17)

HSV Hamburg: Beutler, Bitter - Vori 9, Lijewski 8, Hens 7, Schröder 3, Petersen 2, Duvnjak 2, Lindberg 1, Flohr 1, Nilsson, Terzić, Lacković.

TSV Hannover-Burgdorf: Ziemer, Semisch, Puljezević - Lehnhoff 7, Hykkerud 6, Patrail 6, Johannsen 4, Olsen 4, Szücs 2, Mocsai 1, Buschmann 1, Jurcs, Fautec, Andreu.