Puchar Niemiec: Flensburg gra dalej, Mattias Andersson pogromcą Lwów

Drużyna SG Flensburg-Handewitt została drugim finalistą turnieju Lufthansa Final Fur Pucharu Niemiec. W ćwierćfinale podopieczni Ljubomira Vranjesa pokonali Rhein-Neckar Löwen 24:20 (11:12).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Początek meczu nie zwiastował jednak awansu popularnych Wikingów. Prym na parkiecie FLENS-ARENA wiedli przyjezdni, w szeregach których pierwsze skrzypce grał środkowy rozgrywający Andy Schmid. Szwajcarski szczypiornista kapitalnie współpracował z obrotowym Bjarte Myrholem, dodatkowo wypracowywał też dogodne sytuacje rzutowe bocznym rozgrywającym. W efekcie w 19. minucie Lwy wygrywały 9:6.

Gospodarze część strat odrobili jeszcze przed przerwą, po tym jak gracze Rhein-Neckar nie potrafili zdobyć bramki przez ponad osiem minut gry (11:12). Impas strzelecki podopiecznych Gudmundura Gudmundssona trwał także po zmianie stron - w ciągu kolejnych dwunastu minut Lwy ledwie dwa razy wpisywały się na listę strzelców. Ogromna w tym zasługa będącego w fenomenalnej dyspozycji golkipera Wikingów Mattiasa Anderssona.

Doświadczony Szwed w cały meczu zanotował dwanaście skutecznych interwencji, z czego aż osiem w drugiej połowie (8/16 po przerwie). W ofensywie Flensburga szalał natomiast Thomas Mogensen, a w obronie skałą nie do przejścia był Tobias Karlsson. W 50. minucie Wikingowie wygrywali już 22:16 i jasnym było, że dowiozą bezpieczne prowadzenie do końcowego gwizdka.

Podopieczni Ljubomira Vranjesa dołączyli tym samym do Marcina Lijewskiego i jego HSV Hamburg, które wczoraj pokonało TSV Hannover-Burgdorf 33:31 (18:17). W środę rozegrane zostaną pozostałe dwa ćwierćfinałowe spotkania.

SG Flensburg-Handewitt - Rhein-Neckar Löwen 24:20 (11:12)

Flensburg: Andersson - Mogensen 7, Svan Hansen 4, Eggert 3 (1/1), Glandorf 1, Kaufmann 3, Weinhold 3, Heinl 1, Gustafsson, Karlsson, Knudsen.

RNL: Landin - Sesum 5, Myrhol 3, Schmid 3 (2/2), Ekdahl du Rietz 2, I. Guardiola 2, Petersson 2, Groetzki 1, G. Guardiola 1, Sigurmannsson 1, Roggisch.