Bundesliga: Mistrz rozbił Flensburg w derbach

HSV Hamburg pokonał SG Flensburg-Handewitt 27:19 (11:6) w "Derbach Północy" będących jednocześnie spotkaniem 7. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dla ekipy mistrzów Niemiec 9 bramek zdobył skrzydłowy Hans Lindberg.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Broniąca tytułu mistrzowskiego ekipa HSV przystępowała do wtorkowego pojedynku osłabiona brakiem trzech szczypiornistów - Oscara Carlena, Michaela Krausa oraz Marcina Lijewskiego, którzy od dłuższego czasu zmagają się z poważnymi kontuzjami. Pod znakiem zapytania stał ponadto występ obrotowego Igora Voriego oraz szwedzkiego golkipera Dana Beutlera. Tak spore ubytki w składzie hamburczyków mieli zamiar wykorzystać popularni Wikingowie, jednak boisko po raz kolejny zweryfikowało wcześniejsze założenia i przewidywania.

Wynik spotkania otworzył sprowadzony do Hamburga w związku z problemami zdrowotnymi Lijewskiego i Carlena Renato Vugrinec (1:0 - 1. min). Goście co prawda szybko odpowiedzieli celnymi rzutami Andersa Eggerta oraz Michaela Knudsena, jednak było to ich jedyne prowadzenie tego wieczoru (2:1 - 7. min). Wartym odnotowania jest fakt, iż od pierwszych minut głównymi aktorami widowiska byli golkiperzy obu ekip, którzy co chwila popisywali się paradami na najwyższymi światowym poziomie. Szczególnie we znaki podopiecznym Ljubomira Vranjesa dawał się bramkarz HSV Johannes Bitter, który w ciągu pierwszej połowy przepuścił jedynie sześć rzutów rywali. To właśnie w głównej mierze jego zasługą było prowadzenie hamburczyków 11:6 po pierwszych 30. minutach zawodów.

Druga część meczu przebiegała pod dyktando szczypiornistów HSV, którzy mając w zapasie pięciobramkową przewagę swobodnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, jedynie od czasu do czasu przyspieszając swoją grę. Podopieczni Pera Carlena bardzo dobrze prezentowali się tego dnia w defensywie, a liczne odbiory i przechwyty dawały możliwość wyprowadzania kontrataków, które z łatwością na bramki zamieniali skrzydłowi Torsten Jansen oraz Hans Lindberg. To właśnie po trafieniu tego drugiego przewaga mistrzów Niemiec wzrosła w 54. minucie do ośmiu goli (24:16). Zwycięstwo 27:19 było dla hamburczyków szóstą wygraną w sezonie i pozwoliło im awansować na pozycję wicelidera tabeli niemieckiej Bundesligi. Flensburg spadł na 5. lokatę.

HSV Hamburg - SG Flensburg-Handewitt 27:19 (11:6)