Skandal na oczach Polaka. Delegat momentalnie upadł [WIDEO]

Mecz ligi chorwackiej Nexe - RK Zagrzeb został przerwany pod koniec pierwszej połowy po tym, jak zawodnik zespołu gospodarzy uderzył delegata.

Piotr Bobakowski
skandal w meczu ligi chorwackiej Nexe - RK Zagrzeb YouTube / MAXSport / Na zdjęciu: skandal w meczu ligi chorwackiej Nexe - RK Zagrzeb
Derby Chorwacji w piłce ręcznej mężczyzn pomiędzy zespołami RK Nexe Nasice i RK Zagrzeb (z Patrykiem Walczakiem w składzie) zostały przerwane siedem sekund przed końcem pierwszej połowy (drużyna z Zagrzebia prowadziła do tego momentu 16:9).

Gracz ekipy gospodarzy Marko Bezjak otrzymał wtedy dwuminutową karę za protesty. Słoweniec nie mógł się pogodzić z decyzją sędziów i przechodząc obok delegata Anto Josicia... uderzył go barkiem w okolice żeber (patrz wideo poniżej).

Incydent nie wyglądał groźnie, ale były chorwacki sędzia, obecnie działacz, nagle osunął się na parkiet i wymagał pomocy lekarskiej.

Jak pisze tportal.hr, po trwającej ponad pół godziny przerwie zdecydowano, że spotkanie nie będzie kontynuowane. Josić został przewieziony do pobliskiego szpitala na badania.

Ani Nexe, ani RK Zagrzeb nie chciały komentować tych skandalicznych wydarzeń. Oba kluby czekają teraz na decyzję organów dyscyplinarnych Chorwackiego Związku Piłki Ręcznej. Nexe grozi walkower i odjęcie jednego punktu, a Bezjakowi kara zawieszenia.