Orlen Wisła wykonała zadanie. Ostatni przystanek przed Ligą Mistrzów

Orlen Wisła Płock ma komplet zwycięstw w Orlen Superlidze, jednak w Lidze Mistrzów wciąż walczy w każdym meczu o pozytywny wynik. Po pewnym zwycięstwie z Corotop Gwardią, Nafciarze 15 lutego zmierzą się z SC Magdeburg.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy Orlen Wisły Płock Materiały prasowe / Biuro Prasowe ORLEN Superligi / Na zdjęciu: Zawodnicy Orlen Wisły Płock
W ostatnim meczu Orlen Wisła Płock pokonała Corotop Gwardię Opole 40:21, jednak do przerwy mecz trzymał w emocjach zgromadzonych w hali kibiców. - W pierwszej połowie Gwardia grała dobrze 7 na 6, w drugiej części spotkania zaczęliśmy bardzo dobrze ją czytać i było przez to dużo kontr i łatwych bramek do pustej i dało nam to wynik taki, jaki był. Graliśmy też dużo w obronie. Teraz chwila odpoczynku i zaczynamy mocne przygotowania to Ligi Mistrzów - powiedział Marcel Jastrzębski, który bronił z 50-procentową skutecznością.

Podobne zdanie miał Xavier Sabate. - Gratuluję drużynie gości, która w pierwszej połowie grała bardzo dobrze w ataku, szczególnie 7 na 6. Mieliśmy z tym dużo problemów, ale przed drugą połową porozmawialiśmy i obrona była fantastyczna - zaznaczył trener Orlen Wisły.

- Graliśmy już bardzo dobrze i Marcel Jastrzębski prezentował się cudownie. Graliśmy kontratakiem, dzięki bardzo dobrej obronie. Teraz, od poniedziałku startujemy do przygotowań do Ligi Mistrzów - dodał Sabate na konferencji prasowej.

Orlen Wisła Płock w czwartek, 15 lutego zagra mecz w ramach Grupy B Ligi Mistrzów. Nafciarze wygrali jak dotąd 3 z 10 meczów i plasują się na 6. miejscu w swojej grupie, ostatnim premiowanym grą w play-offach. Niemcy wygrali natomiast 8 meczów i zajmują drugie miejsce w tabeli. Do końca rywalizacji grupowej jeszcze cztery spotkania.