40 bramek MMTS-u w Żukowie. Pewny awans faworyta

Nie było niespodzianki w meczu Orlen Pucharu Polski w Żukowie. Miejscowy KPR Autoinwest przegrał z MMTS-em Kwidzyn 24:40. Goście szczególnie skutecznie grali w drugiej połowie spotkania.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy MMTS-u Kwidzyn Materiały prasowe / Biuro Prasowe Orlen Superligi / Zawodnicy MMTS-u Kwidzyn
Zespół z Żukowa plasuje się obecnie na 4. miejscu w Lidze Centralnej, MMTS zajmuje natomiast 11. pozycję w Orlen Superlidze. Gracze z Kwidzyna jechali na Kaszuby jako faworyci i udźwignęli presję. Tak naprawdę już w ciągu pierwszych dwunastu minut wszystko było jasne, gdy Patryk Grzenkowicz rzucił bramkę na 10:3 dla kwidzynian.

Przewaga MMTS-u wzrosła w pierwszej połowie maksymalnie do ośmiu bramek różnicy i dopiero wtedy KPR Autoinwest zaczął odrabiać straty. Gdy już po raz czwarty trafił Grzegorz Dorsz, na cztery minuty przed przerwą było już 12:16. Ostatecznie do szatni obie drużyny schodzili przy wyniku 13:18.

W drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się na dobre, a zawodnicy MMTS-u popisywali się kolejnymi bramkami, zaliczając co chwila kolejne serie rzuconych bramek. W samej drugiej połowie kwidzynianie rzucili aż 22 bramki i ostatecznie wygrali 40:24, dzięki czemu wywalczyli awans do kolejnej rundy Orlen Pucharu Polski.

KPR Autoinwest Żukowo - MMTS Kwidzyn 24:40 (13:18)

KPR Autoinwest: Wodziński, Syga, Paciorek - Dorsz 6, Benkowski 4, Gajdziński 3, Sadowski 3, Lisiewicz 2, Jagielski 1, Wleklak 1, Porębski 1, Dąbrowski 1, Szymczak 1, Skórka 1 oraz Nierzwicki, Scharmach.