Tylko 35 sekund. Koszmar. Ukrainka na długo zapamięta ten mecz

Koszmar, to słowo można było odmieniać w Koszalinie przez wszystkie przypadki. Zaczęło się od fatalnego w skutkach urazu liderki Galiczanki już po 35 sekundach gry. Została zabrana do szpitala. Tragizmu wydarzeń nie powstrzymała Hanna Rycharska.

Krzysztof Kempski
Witalij Andronow, trener Galiczanki Lwów Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Witalij Andronow, trener Galiczanki Lwów
Wydarzenia z poprzedniej kolejki, czyli pierwszy triumf i punkty beniaminka z Kalisza, sprawiły, że walka o pozostanie w ORLEN Superlidze Kobiet stała się jeszcze bardziej zacięta. W tę walkę na dobre uwikłały się Młyny Stoisław. W ich przypadku wiele mógł jednak zmienić mecz przeciwko Galiczance.

Wiele, zważywszy na fakt, że lwowianki przyjechały do Koszalina w niezwykle okrojonym składzie. Trener Ukrainek miał do dyspozycji tylko 9 zawodniczek z pola. Na domiar złego poważnej kontuzji już w pierwszej akcji doznała Diana Dmytryszyn. Przy rzucie została pociągnięta za rękę przez Martynę Koper. Przy upadku jej prawa kostka wygięła się w bardzo nienaturalny sposób. Adrianna Nowicka aż złapała się za głowę widząc cierpienie rywalki.

O dziwo, ta sytuacja fatalnie wpłynęła na postawę gospodyń. Już w 4. minucie o czas poprosił Krzysztof Przybylski. Jego zespół przegrywał 0:4 notując stratę za stratą. Przerwa nic nie dała. Miejscowe nie potrafiły dokładnie podać do koleżanki i to mając na parkiecie o jedną więcej. Tylko postawa Natalii Filończuk sprawiała, że drużyna nie została całkowicie rozbita. Niemniej, 11 minut bez trafienia było wstydliwym wyczynem.

Koszalinianki z wielkim mozołem odrabiały straty z początku rywalizacji. Ostatecznie, na przerwę zeszły tylko z jedną bramką straty. Pewnych pozytywów w ich grze można było się doszukiwać w postawie zawodniczek z defensywy.

Po zmianie stron Młyny Stoisław zdołały wyrównać stan meczu i wszystko zaczynało się od nowa. Prawie. Nadal bowiem dyspozycja gospodyń w ataku pozostawiała wiele do życzenia. Sytuację wyraźnie ratowała Hanna Rycharska, skuteczna nie tylko z rzutów karnych. To właśnie dzięki jej umiejętnej pracy na kole w 41. minucie zrobiło się 17:16. W całych zawodach dorobiła się aż 12 trafień.

To powinno odwrócić złą kartę koszalinianek (23:20) i przerwać serię aż 6 porażek z rzędu. Nic z tego. Przybylski mógł drzeć sobie włosy z głowy widząc sytuację, w której jego podopieczne straciły piłkę w przewadze liczebnej, a potem dołożyły jeszcze 2 kolejne. Całego zła dopełniła kara dla Nowickiej. Na 3 sekundy przed końcem, a jakże po stracie piłki, rzutem na pustą bramkę zwycięstwo zapewniła Galiczance Tetiana Poliak.