KPR Gminy Kobierzyce wciąż niepokonany

Czwarty mecz w Orlen Superlidze piłkarek ręcznych i czwarta wygrana zawodniczek KPR Gminy Kobierzyce. Tym razem brązowe medalistki pokonały na wyjeździe po zaciętym spotkaniu Handball JKS Jarosław.

Małgorzata Boluk
Trener Marcin Palica z drużyną Materiały prasowe / Orlen Superliga / KPR Gminy Kobierzyce / Trener Marcin Palica z drużyną
Mistrzynie, wicemistrzynie oraz brązowe medalistki poprzedniej edycji rozgrywek póki co nie zawodzą i tylko one jeszcze nie zgubiły punktów w tym sezonie. Zawodniczki Marcina Palicy w sobotę zdobyły Jarosław, ale musiały się przy tym mocno wysilić.

Podopieczne Michała Kubisztala na własnym parkiecie są bardzo groźne i walczyły z ekipą spod Wrocławia jak równy z równym. Publiczność oglądała bardzo zacięte i emocjonujące spotkanie, ale też... sporo błędów po obu stronach boiska, które trochę obniżały jakość widowiska.

Niemal przez całą pierwszą połowę wynik oscylował wokół remisu. Po stronie miejscowych wyróżniały się Sylwia Matuszczyk i Weronika Kordowiecka, a w drużynie z Kobierzyc dobre fragmenty zaliczały Natalia Janas i Lesia Smolinh.

Do przerwy faworytki sobotniego starcia prowadziły bardzo skromnie, ale po zmianie stron zaczęły odjeżdżać po trafieniach duetu Oliwia Domagalska - Mariola Wiertelak (11:16 w 39'). A jarosławianki... nie pozostały im dłużne i wkrótce odpowiedziały taką samą serią.

Dziewięć minut później miejscowe zniwelowały straty do zera, w czym duża zasługa Sandry Guziewicz i Katarzyny Kozimur. Entuzjazm szybko jednak przygasł, ponieważ znów przyspieszyły kobierzyczanki. Po ciosach Katarzyny Cygan (17:21 w 56') jarosławianki nie zdołały już wrócić do meczu i musiały się pogodzić z porażką.

MVP meczu została wybrana Weronika Kordowiecka (Handball JKS Jarosław), a po stronie gości wyróżniono Mariolę Wiertelak.

Handball JKS Jarosław - KPR Gminy Kobierzyce 19:23 (10:11)

JKS: Kordowiecka - Guziewicz 4, Dmytrenko 1, Matuszczyk 4, Kostuch 1, Byzdra 3, Skubacz 1, Strózik, Kozimur 5.