Znamy najważniejsze rozstrzygnięcia w polskiej grupie. Kolejna drużyna z awansem do ćwierćfinału MŚ

Znamy kolejną ekipę, która zapewniła sobie miejsce w półfinale MŚ piłkarzy ręcznych 2023. Francuzi zgodnie z oczekiwaniami pokonali kadrę Iranu 41:29. W niedzielę czeka ich jednak ważne starcie.

Arkadiusz Dudziak
Guillaume Gille PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Guillaume Gille
W tym meczu był tylko jeden poważny faworyt. A była nim reprezentacja Francji. Trójkolorowi wygrali dotychczas wszystkie swoje mecze na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych 2023. Z kolei Irańczycy byli outsiderami i spodziewano się ich wysokiej porażki.

Z tego powodu trener Guillaume Gille zdecydował się dawać więcej szans swoim rezerwowym zawodnikom. Persowie jednak nie wyszli na mecz z oczekiwaniem na najwyższy wymiar kary. Na szybkie i skuteczne akcje w ofensywie rywali odpowiadali tym samym i po 10 minutach na tablicy wyników widniał remis (7:7).

Francuzi się jednak rozkręcali. Wykorzystali grę w przewadze i do tego słabszy moment w ofensywie Persów. Odskoczyli na cztery bramki. Irańczycy zdołali się otrząsnąć i trzymali dystans. Po 30 minutach przegrywali jedynie 14:18.

Początek drugiej połowy odarł jednak ze złudzeń wszystkich kibiców Iranu. Francuzi zdobyli cztery gole z rzędu, dzięki czemu prowadzili już 22:14. Później oglądaliśmy już koncert Trójkolorowych, którzy zdominowali grę. Ostatecznie zwyciężyli 41:29.

Tym samym znamy już obie reprezentacje, które awansują do ćwierćfinału z polskiej grupy. Obok Francuzów miejsce w ósemce zapewnili sobie już Hiszpanie. Obie ekipy o pierwsze miejsce w grupie zagrają w niedzielę o 20:30.

Iran - Francja 29:41 (14:18)

Iran: Siavoshishahenayati, Rahimikazerooni -  Norouzinezhad, Kabirianjoo , Yadegaridehkordi, Heidari, Rahimikazerooni, Oraei 4, Behnamnia , Kazemi, Sasoudi, Kiani, Samsami, Sadeghzadeh, Kouhzad, Masoudi, Heidari

Francja: Desbonnet, Porte, Lenne, Remili, Lagarde, Prandi, Richardson, Tournat, Mahe, Grebille, Bolzinger, L. Karabatić, Fabregas, Porte, Nahi, Briet

MVP: Thibaud Briet (Francja)