Polski weekend w Europie: Gol Krychowiaka, debiuty na Litwie, w Rosji i Rumunii, samobój Kowalczyka i "11" Kapsy

Maciej Kmita

Bohaterem azerskiego Simurq Zaqatala został za to w 25. kolejce tamtejszej ekstraklasy Paweł Kapsa, który w meczu z AZAL Baku obronił rzut karny wykonywany przez Nedo Turkovicia.

32-letni Polak wygrał pojedynek z rywalem w 74. minucie, gdy jego zespół prowadził 1:0 po golu Stjepana Poljaka. W 87. minucie drugiego gola dla Simurq zdobył Dragan Ceran i zespół Kapsy mógł się cieszyć ze zdobycia kompletu punktów.

Kapsa utrzymał nerwy na wodzy i nie powtórzył "wyczynu" Łukasza Sapeli, który przed dwoma tygodniami obronił w jednym spotkaniu azerskiej ligi dwie "11", ale po drugiej interwencji wyleciał z boiska za "gest Kozakiewicza".