Młody Polak imponuje formą. Gol w drugim meczu z rzędu

Marcin Listkowski w sobotę udowodnił, że jest w dobrej dyspozycji. Polak poprawił swój dorobek strzelecki, a jego US Lecce tylko zremisowało 1:1 z Calcio Como w spotkaniu włoskiej Serie B.

Rafał Szymański
Marcin Listkowski Getty Images / Emmanuele Mastrodonato/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Marcin Listkowski
Zespół gości był uznawany za faworyta, ale to drużyna Gennaro Gattuso lepiej weszła w mecz. Już na początku sędzia podyktował rzut karny dla Calcio Como. W czwartej minucie Alberto Cerri ustawił sobie piłkę na 11. metrze i bez trudu pokonał bramkarza rywali.

Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej odsłonie. Valentin Gendrey dośrodkował z prawej strony do Marcina Listkowskiego, który znalazł sobie trochę miejsca i zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce.

Polski zawodnik spędził 60 minut na placu gry, później zastąpił go Antonio Ragusa. W samej końcówce podopieczni Marco Baroniego mieli znakomitą okazję, jednak Massimo Coda zmarnował "jedenastkę". Po remisie 1:1 US Lecce nadal jest liderem tabeli Serie B, natomiast Calcio Como znajduje się na 11. miejscu.

Dla Listkowskiego było to drugie trafienie w trwających rozgrywkach ligowych. Przed tygodniem 23-latek zdobył bramkę w starciu z LR Vicenza Virtus (2:1).

Calcio Como - US Lecce 1:1 (1:1)
1:0 - Alberto Cerri (k.) 4'
1:1 - Marcin Listkowski 13'