Historyczny mecz Lewandowskiego. Zrobił to po raz pierwszy

Robert Lewandowski właściwie w pojedynkę poradził sobie z defensywą Valencii (4:2). Przed własną publicznością Polak zanotował historyczny występ.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Czerwona kartka bardzo utrudniła sprawę Valencii. Zanim bramkarz obejrzał czerwoną kartkę, goście prowadzili z FC Barceloną 2:1. Druga połowa poniedziałkowego spotkania należała jednak do kapitana Biało-Czerwonych.

Robert Lewandowski rozpoczął swój show w 49. minucie. Bramkostrzelny napastnik wrzucił wyższy bieg w końcówce meczu, gdy dorzucił jeszcze dwa trafienia i ustalił wynik na 4:2. Na szczególną uwagę zasługuje jego strzał z rzutu wolnego.

Był to pierwszy hat-trick Lewandowskiego na boiskach La Ligi i biorąc pod uwagę wszystkie fronty, drugi w barwach "Blaugrany". 7 kwietnia 2022 roku snajper również trzykrotnie pokonał bramkarza Viktorii Pilzno w Lidze Mistrzów. Warto dodać, że od tego momentu minęło dokładnie 600 dni.

Kibice doczekali się zarazem drugiego hat-tricka Polaka w historii ligi hiszpańskiej. Ponad 33 lata temu Jan Urban jako zawodnik Osasuny Pampeluna strzelił trzy gole Realowi Madryt. W poniedziałek Lewandowski w pewnym stopniu nawiązał do wyczynu szkoleniowca Górnika Zabrze.

Dreszczowiec w Barcelonie. Lewandowski bohaterem!