III liga: osiem bramek w Bytomiu. Lider grupy II stracił punkty. Wisła Puławy znowu gra

Wielkie emocje w III lidze. Osiem bramek padło w potyczce Polonii Bytom. Dwa punkty zgubił lider grupy II Radunia Stężyca. Po problemach zwycięski powrót zaliczyła Wisła Puławy.

Michał Piegza
piłkarze Polonii Bytom WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom

Ważne trzy punkty zdobył lider Pogoń Grodzisk Mazowiecki. W meczu ze Zniczem Biała Piska gole padały zaraz po przerwie. Lider dwa razy trafił do siatki, gospodarze tylko raz.

Polonia Warszawa punkt uratowała w doliczonym czasie remisując 3:3 z Legionovią. Spadkowicza z II ligi minął w lidze Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który ograł w potyczce wyjazdowej drugą drużynę Jagiellonii Białystok.

Tabela III ligi gr. I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24 56 53:21 18 2 4
2. Świt Nowy Dwór Maz. 24 46 45:26 14 4 6
3. Legionovia Legionowo 24 46 38:24 13 7 4
4. Unia Skierniewice 24 42 45:29 13 3 8

Tylko punkt zdobyła Radunia Stężyca, która w szalonej końcówce 2:2 zremisowała z Polonią Środa Wlkp. Dwa gole w spotkaniu padły w doliczonym czasie gry.

Prestiżowe spotkanie wygrał Świt Skolwin, który pokonując 4:2 rezerwy Pogoni Szczecin zbliżył się do lidera na sześć punktów.

Tabela III ligi gr. II:

1. Radunia Stężyca 24 62 76:14 20 2 2
2. Świt Skolwin 24 56 54:18 17 5 2
3. Polonia Środa Wlkp. 24 51 50:23 15 6 3
4. KP Starogard Gdański 24 45 35:30 14 3 8

Nie drgnęło nic w grupie III. Pierwsza czwórka wygrała swoje mecze. Ruch Chorzów, mając sporo szczęścia, 1:0 ograł drugą drużynę Zagłębia Lubin. Z kolei Ślęza Wrocław na początku zdobyła bramkę w potyczce z Wartą Gorzów Wlkp. i dowiozła skromne zwycięstwo do końca.

Polonia Bytom podejmowała ostatnią w tabeli Polonię-Stal Świdnicę. W 83. minucie gospodarze prowadzili 4:0, ale rywal w cztery minuty zdobył trzy gole i zaczął szukać remisu. W doliczonym czasie miejscowi skontrowali gości i na 5:3 trafił Damian Celuch. Po trzy punkty sięgnął, mający spore problemy z kontuzjami, 4. w lidze Pniówek Pawłowice Śląskie.

Za tydzień przy Cichej kolejny hit. Ruch podejmuje Polonię. Wynik tej potyczki może mieć spory wpływ na to, co będzie działo się w ostatniej części sezonu.

Tabela III ligi gr. III:

1. Ruch Chorzów 25 65 66:19 21 2 2
2. Polonia Bytom 24 55 55:26 17 4 3
3. Ślęza Wrocław 25 53 62:25 16 5 4
4. Pniówek Pawłowice Śl. 25 52 47:28 16 4 5

W grupie IV oprócz Wisły Puławy nikt nie chce powalczyć o awans. Kolejnej porażki doznał Sokół Sieniawia. Serię zwycięstw zakończyło Podhale Nowy Targ.

Lider z Puław w końcu wrócił do gry po problemach. Wisła nie miał problemów z odniesieniem kolejnej wygranej. Tym razem 4:1 ograła w Sandomierzu Wisłę.