III liga: w hitach liderzy pokazali moc. Cztery drużyny coraz bliżej awansu

W trzech grupach III ligi dochodziło do starć liderów z wiceliderami. We wszystkich górą były zespoły prowadzące, czyli Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Radunia Stężyca i Ruch Chorzów. Pewnie po awans zmierza Wisła Puławy.

Michał Piegza
Piotr Kwaśniewski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piotr Kwaśniewski

Na autostradzie do awansu do II ligi jest Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Lider przed sezonem planował walkę o utrzymanie. Rzeczywistość zaskoczyła nawet trenerów i piłkarzy. Zespół wygrał kolejne spotkanie, tym razem 1:0 z Legionovią. Aktualnie przewaga Pogoni nad drużyną z Legionowa wynosi osiem punktów.

Tabela III ligi gr. I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 23 53 51:20 17 2 4
2. Legionovia Legionowo 23 45 35:21 13 6 4
3. Świt Nowy Dwór Maz. 23 43 43:25 13 4 6
4. Unia Skierniewice 23 42 43:26 13 3 7

Również w grupie II doszło do spotkania lidera z wiceliderem. Radunia Stężyca nie dała najmniejszych szans Świtowi Skolwin i nad rywalem ma już osiem punktów przewagi.

Wygrała 3. Polonia Środa Wlkp. i 4. KP Starogard Gdański. Jednak ich strata do Raduni jest już dość spora.

Tabela III ligi gr. II:

1. Radunia Stężyca 23 61 74:12 20 1 2
2. Świt Skolwin 23 53 50:16 16 5 2
3. Polonia Środa Wlkp. 23 50 48:21 15 5 3
4. KP Starogard Gdański 23 42 33:29 13 3 7

Coraz mniej nadziei na emocje w czołówce III grupy. Tutaj także w weekend lider grał z wiceliderem. Do 88. minuty Ruch Chorzów przegrywał ze Ślęzą Wrocław 1:2, ale mecz wygrał 3:2.

Porażkę zespołu z Dolnego Śląska wykorzystała Polonia Bytom, w podobnych co Ruch okolicznościach pokonując rezerwy Górnika Zabrze 2:1 (do 88. minuty było 0:1). Zwyciężył także Pniówek Pawłowice Śląskie.

Pozostałe zespoły nie mają już najmniejszych szans na włączenie się do gry o awans. Za dwa tygodnie przy Cichej Ruch podejmie Polonię. Dla bytomian to może być ostatnia szansa na podgonienie Niebieskich.

Tabela III ligi gr. III:

1. Ruch Chorzów 24 62 65:19 20 2 2
2. Polonia Bytom 23 52 50:23 16 4 3
3. Ślęza Wrocław 24 50 61:25 15 5 4
4. Pniówek Pawłowice Śl. 24 49 45:28 15 4 5

[tag=22672] Wisła Puławy[/tag] wróciła do gry po problemach związanych z wirusem. Lider sięgnął po kolejne trzy punkty pokonując 2:0 na wyjeździe Lewart Lubartów. Przegrał wicelider Sokół Sieniawa, który do puławian obecnie traci osiem punktów i ma dwa mecze rozegrane więcej. Tabela III ligi gr. IV:

1. Wisła Puławy 25 63 71:20 20 3 2
2. Sokół Sieniawa 27 55 47:23 16 7 4
3. Podhale Nowy Targ 26 45 40:30 13 6 7
4. Stal Stalowa Wola 26 44 45:30 14 2 10

Czytaj także: III liga. Szalony hit przy Cichej. Ruch Chorzów znowu to zrobił! III liga. W grupie II rozpoczęła się faza finałowa. Skandal w Środzie Wlkp. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłka leciała, leciała i leciała. Gol z 90 metrów!

Pogoń Grodzisk Mazowiecki awansuje do II ligi?