El. MŚ 2022. Ponad godzina kłopotów, ale Brazylia postawiła na swoim

Brazylia jest liderem eliminacji do mistrzostw świata 2022 w strefie CONMEBOL. Sposób na strzelenie gola Wenezueli znalazła w 67. minucie i wygrała 1:0. Swoją sytuację poprawiło Chile, któremu zwycięstwo 2:0 z Peru zapewnił Arturo Vidal.

piłkarze reprezentacji Brazylii PAP/EPA / Fernando Bizerra Jr / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Brazylii
Przewaga Brazylii pod względem posiadania piłki czy liczby zagrań w pole karne Wenezueli nie była zaskoczeniem. Bardziej dziwiło, że Canarinhos długo nie potrafili tego potwierdzić golem. Tite zdecydował się w przerwie na wprowadzenie ofensywnego pomocnika Lucasa Paquety za obrońcę Davida Luiza. Trudno było o wyraźniejszy sygnał, że gospodarze ryzykują.

Największym pechowcem wieczoru w Sao Paulo był Richarlison, który uczestniczył w trzech akcjach zakończonych strzałem do bramki Wenezueli. Rzecz w tym, że albo z powodu spalonego, albo z powodu faulu ani jedno trafienie nie zostało uznane. Przypominał się mecz z zeszłorocznego Copa America, w którym Canarinhos zremisowali z Wenezuelą bezbramkowo. Do powtórki nie doszło. W 67. minucie Roberto Firmino trafił z bliska na 1:0. Wykorzystał on zagrane w środek pola karnego dośrodkowanie.

Reprezentacja Chile nie potrafiła wygrać w październiku z Urugwajem i Kolumbią. La Roja stracili gola na 1:2 w 93. minucie meczu z Celestes, a w konfrontacji z Los Cafeteros na 2:2 w 91. minucie. Tym razem podopieczni Reinalda Ruedy wypracowali sobie zawczasu taką zaliczkę, że ewentualne kolejne zaćmienie na finiszu nie byłoby kosztowne.

Chile prowadziło z Peru 2:0 po 35 minutach i takim wynikiem zakończył się mecz. Oba gole strzelił Arturo Vidal, którego przylot na zgrupowanie z Włoch stał pod znakiem zapytania. Dzięki dubletowi pomocnik Interu Mediolan jest z 31 bramkami na piątym miejscu w klasyfikacji strzelców reprezentacji Chile. Przed Arturo Vidalem są wyłącznie Ivan Zamorano, Marcelo Salas, Eduardo Vargas i Alexis Sanchez. Uczcił awans w rankingu pięknym trafieniem z 30. metra w okienko.

10. Boliwia 3 0 3:10

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy reprezentacja Brazylii będzie najlepsza w eliminacjach do mistrzostw świata 2022?