El. MŚ 2022. Urugwaj nie dał szans rywalom. Duet Cavani-Suarez dał o sobie znać

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MAURICIO DUENAS CASTANEDA / Na zdjęciu od lewej: Edinson Cavani i Wilmar Barrios

Urugwaj lepszy 3:0 od Kolumbii w eliminacjach do mistrzostw świata 2022 w strefie CONMEBOL. Niezawodni Edinson Cavani i Luis Suarez strzelili po golu, ale najbardziej efektowne trafienie było dziełem młodego Darwina Nuneza.

Urugwaj zagrał skutecznie o drugie zwycięstwo w eliminacjach. Po wywalczonej rzutem na taśmę wygranej z Chile podopieczni Oscara Tabareza nie popisali się i przegrali 2:4 z Ekwadorem. Po raz drugi z rzędu rywalizowali na wyjeździe i zgodnie z planem zaprezentowali się w Barranquilli lepiej niż w Quito.

Piłkarze z Urugwaju objęli prowadzenie w 5. minucie, a ich akcja bramkowa nie była ani długa, ani skomplikowana. Po odebraniu futbolówki niezdarnym stoperom Kolumbii powędrowała ona od Nahitana Nandeza do Edinsona Cavaniego w pole karne. Rutyniarz nie zastanawiał się długo i strzelił po ziemi na 1:0 obok Davida Ospiny. Yerry Mina próbował ratować sytuację ofiarnym wślizgiem, ale na wszystko było za późno.

Podopieczni Tabareza kąsali szybkimi wypadami mających problem z oddaniem celnego strzału Los Cafeteros. Kolumbia miała w przodzie między innymi Jamesa Rodrigueza, Duvana Zapatę oraz Luisa Muriela, ale jej przewaga pod względem posiadania piłki nie przekładała się na zagrożenie bramki, słynących z żelaznej obrony Celestes. Dopiero w 50. minucie Duvan Zapata oddał strzał w słupek bramki Urugwaju i to była najlepsza szansa na poprawienie wyniku.

Po uderzeniu napastnika Atalanty reprezentanci Urugwaju przenieśli grę na drugą stronę boiska i odpowiedzieli strzałem na 2:0. Luis Suarez pozazdrościł gola Cavaniemu i przymierzył z rzutu karnego, który został podyktowany za przewinienie Jeisona Murillo na Nahitanie Nandezie. Przyjezdni mieli coraz bardziej bezpieczną zaliczkę, a w 73. minucie Darwin Nunez zagwarantował im zwycięstwo 3:0 efektownym strzałem zza pola karnego.

Urugwaj znalazł się w tabeli między innymi przed Kolumbią, która przegrała po raz pierwszy w eliminacjach. Wcześniej podopieczni Carlosa Queiroza zwyciężyli z Wenezuelą i zremisowali z Chile.

Kolumbia - Urugwaj 0:3 (0:1) 0:1 - Edinson Cavani 5' 0:2 - Luis Suarez (k.) 54' 0:3 - Darwin Nunez 73'

Kolumbia: David Ospina – Juan Cuadrado, Yerry Mina, Jeison Murillo, Johan Mojica - Mateus Uribe (65' Edwin Cardona), Wilmar Barrios (32' Luis Diaz), Jefferson Lerma - James Rodriguez, Duvan Zapata, Luis Muriel (60' Alfredo Morelos)

Urugwaj: Martin Campana - Martin Caceres, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Matias Vina – Nahitan Nandez, Lucas Torreira, Rodrigo Bentancur (90' Gabriel Neves), Nicolas De La Cruz (46' Darwin Nunez) - Edinson Cavani (78' Mauro Arambarri), Luis Suarez (70' Jonathan Rodriguez)

Żółte kartki: Mina, Diaz, Lerma, Cardona (Kolumbia) oraz Nandez (Urugwaj)

Czerwona kartka: Yerry Mina (Kolumbia) /90' - za drugą żółtą/

Sędzia: Fernando Rapallini (Argentyna)