Ostra wymiana ciosów. Chorwacja zremisowała z Turcją

Wicemistrz świata Chorwacja zremisował 3:3 z Turcją. Jeszcze więcej goli padło w meczu towarzyskim Rumunów i Białorusinów. Znani z polskich boisk Giorgos Giakoumakis oraz Dimitar Iliew dali o sobie znać.

Dorukhan Tokoz (z prawej) i Marko Rog PAP/EPA / ERDEM SAHIN / Na zdjęciu: Dorukhan Tokoz (z prawej) i Marko Rog
Chorwacja w Stambule dwukrotnie odrobiła stratę, a kiedy już dzięki Josipowi Brekalo objęła prowadzenie, pokazała, że nie uczy się niczego na błędach przeciwnika. Turcja po dwóch minutach odpowiedziała efektowną kombinacją i uderzeniem Cengiza Undera na 3:3. Pozostały jeszcze ponad dwa kwadranse na rozstrzygnięcie meczu, ale zmiennicy nie byli równie skuteczni jak podstawowi piłkarze.

Mecz Rumunii z Białorusią miał dziwny przebieg, a zakończył się kosmicznym wynikiem 5:3. W pierwszej połowie piłka raz po raz lądowała w bramce gości, a Rumunia przybliżała się dużymi krokami do odniesienia zwycięstwa. Po przerwie jej najskuteczniejszy zawodnik Ionut Nedelcearu skompletował dublet i zrobiło się 5:0. Od tego momentu grała Białoruś, która uniknęła kompromitacji, poprawiła wynik na 3:5, a mogła nawet strzelić czwartego gola z rzutu karnego.

Reprezentacja Grecji rozpoczęła wygrany 2:1 mecz z Cyprem od mocnego uderzenia i po nieco ponad dwóch kwadransach miała dwubramkową przewagę. Jednego z goli strzelił debiutant Giorgos Giakoumakis. Były napastnik Górnika Zabrze opanował piłkę klatką piersiową na linii pola karnego i poradził sobie, choć miał stosunkowo blisko trzech przeciwników. Cypr odpowiedział trafieniem kontaktowym, jednak przez pozostałe ponad dwa kwadranse nie doprowadził do remisu.

Trafienie zawodnika znanego z polskich boisk było również w wygranym 3:0 meczu Bułgarii z Gibraltarem. Wynik ustalił jeszcze w pierwszej połowie Dimitar Iliew, były pomocnik Wisły Płock. Wyskoczył on bezkarnie między trzema przeciwnikami i przymierzył głową w narożnik bramki.