Liga Mistrzów 2019. Liverpool FC - FC Barcelona: debiutancki gol Divocka Origiego. Rezerwowy dał nadzieję

Już w 7. minucie Divock Origi zdobył gola dla Liverpool FC w półfinałowym starciu przeciwko FC Barcelona. Belgijski napastnik dał nadzieję angielskiemu zespołowi na finał Ligi Mistrzów. Była to jego pierwsza bramka w tych rozgrywkach.

Łukasz Witczyk
 Divock Origi Getty Images / Simon Stacpoole/Offside / Na zdjęciu: Divock Origi
Kontuzje Roberto Firmino i Mohameda Salaha sprawiły, że Divock Origi mecz przeciwko FC Barcelona zaczął od pierwszej minuty. W tym sezonie w Lidze Mistrzów Belg rozegrał sześć meczów, ale skompletował jedynie 100 minut. Pięciokrotnie był rezerwowym i tylko jedno spotkanie rozpoczął w podstawowej jedenastce.

W starciu z Katalończykami drużynę Liverpool FC czekało trudne zadanie. The Reds w pierwszym meczu przegrali na wyjeździe 0:3. Gol strzelony przez Origiego w 7. minucie dał nadzieję fanom angielskiego zespołu na to, że będzie on w stanie odwrócić losy rywalizacji i awansować do finału Ligi Mistrzów.

Origi do Liverpool FC trafił w lipcu 2014 roku z Lille OSC. Był też wypożyczony do VfL Wolfsburg. W tym sezonie 24-letni napastnik przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Firmino i Salahem. W Premier League wystąpił tylko w jedenastu spotkaniach, w których trzykrotnie pokonał bramkarzy rywali. W końcówce sezonu to jednak on jest jednym z najważniejszych piłkarzy The Reds.

Gol strzelony Barcelonie to dla Origiego pierwsza bramka strzelona w Lidze Mistrzów. Drugą zdobył w 79. minucie. Belg wcześniej nie miał okazji do występu w tych rozgrywkach. Z The Reds i Lille OSC grał jedynie w Lidze Europy, w której strzelił trzy bramki.

Czas decyzji w Napoli. "To nie jest brak zaufania do Milika, ale potrzeba nowego napastnika"