Strzelali aż miło. AC Milan zdobył trzy gole i nie wygrał

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Roberto Bregani / Mecz Serie A: AC Milan - Genoa CFC
PAP/EPA / Roberto Bregani / Mecz Serie A: AC Milan - Genoa CFC

AC Milan pozostaje niepewny zdobycia wicemistrzostwa Włoch. W meczu kilku zwrotów akcji zremisował 3:3 z Genoą CFC. Na prowadzeniu były w nim oba kluby.

W obu połowach meczu drużyny wymieniły się ciosami. Genoa CFC już w 3. minucie pokazała wiceliderowi, że będzie trudnym do pokonania przeciwnikiem. Mateo Retegui pokonał Marco Sportiello mocnym strzałem z rzutu karnego za faul Fikayo Tomoriego na Alessandro Vogliacco. AC Milan zdążył wyrównać na 1:1 strzałem głową Alessandro Florenziego w czasie doliczonym do pierwszej części spotkania.

Drużyna Alberto Gilardino potrzebowała na zdobycie prowadzenia tyle samo czasu w drugiej, co w pierwszej połowie. Caleb Ekuban główkował na 2:1 dla gości po wrzutce Alessandro Vogliacco. Milan musiał raz jeszcze gonić, a w ofensywie do czasu mógł najbardziej liczyć na obrońców. W 72. minucie padł trzeci w meczu gol głową, którego zdobył Matteo Gabbia po dośrodkowaniu Alessandro Florenziego. Zrobiło się 2:2.

To absolutnie nie był koniec mocnych wrażeń. W 75. minucie po raz pierwszy prowadzili Rossoneri, a Josepa Martineza pokonał Olivier Giroud. Francuz przymierzył strzałem z powietrza po podaniu Christiana Pulisicia. Tym razem goniła Genoa, a do remisu 3:3 doprowadziła z pomocą jednego z podopiecznych Stefano Piolego. Była to bramka samobójcza Malicka Thiawa w 87. minucie.

AC Milan pozostaje wiceliderem, a jego przewaga nad trzecim Juventusem to sześć punktów. Stara Dama może jeszcze zmniejszyć stratę o połowę w meczu z AS Romą. Genoa CFC jest najmocniejszym beniaminkiem sezonu, który jeszcze próbuje zakończyć rozgrywki w górnej połowie tabeli. 12. w stawce zespół traci cztery punkty do 10. Torino FC.

AC Milan - Genoa CFC 3:3 (1:1) 0:1 - Mateo Retegui (k.) 5' 1:1 - Alessandro Florenzi 45' 1:2 - Caleb Ekuban 48' 2:2 - Matteo Gabbia 72' 3:2 - Olivier Giroud 75' 3:3 - Malick Thiaw (sam.) 87'

Milan: Marco Sportiello - Alessandro Florenzi (80' Pierre Kalulu), Matteo Gabbia, Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Tijani Reijnders, Ismael Bennacer (80' Yacine Adli) - Rafael Leao (67' Noah Okafor), Christian Pulisić, Samuel Chukwueze (80' Malick Thiaw) - Olivier Giroud

Genoa: Josep Martinez - Alessandro Vogliacco (86' Giorgio Cittadini), Johan Vasquez, Koni De Winter - Djed Spence, Morten Frendrup, Milan Badelj (74' Kevin Strootman), Morten Thorsby, Aaron Martin (74' Ridgeciano Haps) - Caleb Ekuban (86' Christos Papadopoulos), Mateo Retegui

Żółte kartki: Reijnders (Milan) oraz Vasquez (Genoa)

Sędzia: Alessandro Prontera