Fortuna I liga: koniec znakomitej passy Rakowa Częstochowa. Lider zatrzymany w Olsztynie

Niespodzianka w Olsztynie. Stomil kontynuuje dobrą passę w rundzie wiosennej i zdołał zatrzymać liderujący w Fortuna I lidze Raków Częstochowa, remisując z nim 1:1.

Szymon Mierzyński
Bartłomiej Niedziela oraz Patryk Kun Newspix / Kacper Kirklewski / 400mm.pl / Na zdjęciu: Bartłomiej Niedziela oraz Patryk Kun
W trzech tegorocznych kolejkach piłkarze z Warmii i Mazur wywalczyli aż siedem punktów i to zwiastowało trudną przeprawę dla lidera. Zespół Marka Papszuna jednak podszedł do sprawy bardzo poważnie i przynajmniej na początku nie pozwalał gospodarzom nabrać nadziei na sprawienie niespodzianki.

Premierowe kilkadziesiąt minut to zdecydowana dominacja Rakowa, który zepchnął Stomil do defensywy i błyskawicznie otworzył wynik. Po dośrodkowaniu Mateusza Zachary, do strzału głową doszedł zupełnie niekryty Patryk Kun i choć tę próbę Piotr Skiba jeszcze obronił, to z dobitką pospieszył Miłosz Szczepański i zrobiło się 0:1.

Drużyna z Olsztyna była wyraźnie przestraszona. Oddała inicjatywę faworytowi, nie potrafiąc nawet wyjść z kontrą. Dopiero końcówka pierwszej części przyniosła jakiekolwiek wydarzenia pod bramką Michała Gliwy. Najgroźniejsze było dośrodkowanie z rzutu wolnego w 45. minucie, tyle że zabrakło wykończenia i choć poderwały się trybuny, nic konkretnego miejscowi nie wskórali.

->Więcej o Fortuna I lidze

Gospodarzy przebudziła reprymenda Piotra Zajączkowskiego w szatni i po przerwie zagrali już znacznie odważniej. Mimo to bardzo długo mieli kłopot z dochodzeniem do sytuacji. Zagrożenie stwarzali głównie po stałych fragmentach. Właśnie w taki sposób udało im się w końcu wyrównać. Kilka metrów przed własnym polem karnym nieodpowiedzialnie faulował Sebastian Musiolik, a z rzutu wolnego perfekcyjnie przy słupku uderzył Grzegorz Lech. Gliwa nie miał szans.

Raków przyjął ciężki cios i w końcówce grał już znacznie słabiej, choć i tak miał jeszcze szansę, by odzyskać prowadzenie. Techniczną próbą minimalnie jednak chybił Maciej Domański.

Wynik się już nie zmienił i po dziesięciu ligowych wygranych z rzędu, częstochowianie w końcu stracili punkty. Stomil natomiast zaliczył piąty kolejny mecz bez porażki.