Puchar Anglii: Bolton Wanderers przegrał w Bristolu i odpadł z rozgrywek, cały mecz Pawła Olkowskiego

Na 1/16 finału swój udział w Pucharze Anglii 2018/2019 zakończyła drużyna Boltonu Wanderers. Zespół Pawła Olkowskiego przegrał na wyjeździe Bristolem City 1:2, a Polak rozegrał całe spotkanie.

Tomasz Rosiński
Paweł Olkowski (z lewej) i Callum O'Dowda (z prawej) Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Paweł Olkowski (z lewej) i Callum O'Dowda (z prawej)
Olkowski miał rozpocząć mecz na ławce rezerwowych, ale w ostatniej chwili zastąpił w składzie swojej ekipy Marca Wilsona. Bolton świetnie rozpoczął piątkową rywalizację, bo już w 6. minucie za sprawą Marka Beeversa wyszedł na prowadzenie.

Jednakże odpowiedź ze strony gospodarzy przyszła błyskawicznie, gdyż niespełna 120 sekund później do wyrównania doprowadził Callum O'Dowda, któremu piłkę dograł Niclas Eliasson.

W 30. minucie starcia Szwed do asysty dołożył gola, a tym razem w rolę asystenta wcielił się Famara Diedhiou.

Po zmianie stron przyjezdni musieli zaatakować, zaś kilka razy pod polem karnym zajmującego 7. miejsce w The Championship Bristolu zameldował się Paweł Olkowski. Jednak miejscowa ekipa skutecznie broniła dostępu do własnej bramki i utrzymała korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego Stuarta Attwella, awansując do 1/8 finału PA.

Puchar Anglii, 1/16 finału:

Bristol City - Bolton Wanderers 2:1 (2:1)
0:1 - Mark Beevers 6'
1:1 - Callum O'Dowda 8'
2:1 - Niclas Eliasson 30'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy uważasz, że Paweł Olkowski otrzyma powołanie do reprezentacji Polski na marcowe mecze w el. ME 2020?