Poważne zmartwienie PSG. Kontuzja ważnego zawodnika

Jeszcze przed przerwą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund a Paris Saint-Germain boisko opuścił Lucas Hernandez. Francuskie media donoszą o kontuzji podstawowego defensora PSG.

Jakub Fordon
Theo Hernandez PAP/EPA / CHRISTOPHER NEUNDORF / Na zdjęciu: Theo Hernandez
Bayern Monachium, Real Madryt, Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain - te cztery zespoły wciąż mają szansę na końcowy triumf w sezonie 2023/24 elitarnej Ligi Mistrzów. W obu półfinałach po pierwszych meczach awans jest sprawą otwartą.

We wtorek (30 kwietnia) Bayern na własnym boisku zremisował z Realem 2:2. Z kolei dzień później BVB pokonało PSG 1:0 (relacja TUTAJ). Wyniki te gwarantują sporo emocji w rewanżowych spotkaniach, które wyłonią tegorocznych finalistów.

Niewykluczone, że paryżanie na Parc des Princes będą zmuszeni radzić sobie bez podstawowego zawodnika. Już w 42. minucie pierwszego meczu na Signal Iduna Park w Dortmundzie Lucas Hernandez zmuszony był opuścić boisko.

"Francuski zawodnik doznał urazu tylnej części lewego kolana, gdy zetknął się z niemieckim rywalem. Były zawodnik Bayernu Monachium sprawdzał kolano z personelem medycznym i wrócił na boisko, jednak ból był zbyt silny i skończyło się to tym, że po raz drugi upadł na boisku. Luis Enrique nie miał innego wyjścia jak dokonać zmiany" - pisze na temat problemów zdrowotnych francuskie RMC Sport.

Hernandez w najbliższych dniach przejdzie szczegółowe badania. Zarówno klub, jak i kibice z niecierpliwością czekać będą na ostateczną diagnozę. W przypadku urazu można spodziewać się pauzy, która wykluczy go z występu w rewanżowym meczu.

Rewanżowe spotkanie półfinałowe Ligi Mistrzów pomiędzy PSG a BVB już we wtorek, 7 maja. Pierwszy gwizdek meczu o godzinie 21:00. Goście bronić będą jednobramkowej zaliczki wywalczonej na własnym stadionie.