Spadek Olimpii Grudziądz na oczach byłego trenera

Remis 1:1 w meczu z GKS-em Katowice przesądził o degradacji Olimpii Grudziądz z zaplecza Lotto Ekstraklasy. Rywalizacja o uniknięcie ostatniego miejsca spadkowego rozstrzygnie się za tydzień.

stadion Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski / Na zdjęciu: stadion Stomilu Olsztyn
Olimpia Grudziądz starała się w niedzielę uratować kosztem GKS-u Katowice, którego trenerem jest Jacek Paszulewicz. Szkoleniowiec przeprowadził się do stolicy Górnego Śląska z Grudziądza, w którym pracował przez dwa lata. O piłkarzach Olimpii wie więc prawie wszystko. Prawie. Nie zna tych, którzy trafili na Pomorze zimą. Jeden z nich Filip Jazvić wyprowadził Olimpię na prowadzenie 1:0 w 7. minucie. Godzinę później wyrównał na 1:1 Dalibor Volas, który wreszcie pokazał na polskich boiskach, że jest w stanie zdobyć gola.

Olimpia i Ruch Chorzów pożegnały się już oficjalnie z zapleczem Lotto Ekstraklasy. O uniknięcie trzeciego miejsca spadkowego walczą korespondencyjnie Pogoń SiedlceStomil Olsztyn i Górnik Łęczna.

Stomil odniósł w tym sezonie zaledwie trzy zwycięstwa na wyjeździe. Pierwsze z nich w listopadzie w Mielcu, co słusznie okrzyknięto niespodzianką. Tym bardziej, że to Stal wyszła na prowadzenie. Nie potrafiła go utrzymać i została trzykrotnie trafiona przez kandydata do spadku. W rewanżu Stomil potwierdził, że z kim jak kim, ale z przeciwnikiem z Podkarpacia grać potrafi. Do wyniku 1:0 doprowadził Grzegorz Lech w 64. minucie.

Po zwycięstwie Stomil ma punkt przewagi nad Górnikiem Łęczna, który w niedzielę pokonał 2:1 Rakowa Częstochowa i identyczną stratę do Pogoni Siedlce, która zremisowała bezbramkowo z Puszczą Niepołomice. Ekipa z Mazowsza nie poprawiła swojego fatalnego bilansu na własnym stadionie, gdzie wygrała dwa mecze, zremisowała osiem i poniosła siedem porażek.