Olimpia - Chrobry: trzy gole w Grudziądzu

Olimpia Grudziądz pokonała na własnym stadionie 2:1 Chrobrego Głogów. Gospodarze prowadzenie objęli w 56. minucie, a dwadzieścia minut później podwyższyli wynik. Rywali stać było na kontaktowego gola w 87. minucie.

Michał Piegza
piłkarze Olimpii Grudziądz WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Grudziądz

Spotkanie mogło świetnie rozpocząć się dla gości. W 12. minucie Łukasz Szczepaniak trafił piłką w słupek, a chwilę wcześniej w dobrej sytuacji wprost w bramkarza trafił Mateusz Machaj.

Dwie sytuacje zapowiadały, że w Grudziądzu Chrobry nie zamierza się bronić. Rzeczywiście w kolejnych minutach na boisku sporo było walki, ale kibice obserwowali mniej spięć podbramkowych.

Gospodarze najlepszą okazję w pierwszej części stworzyli sobie w 41. minucie. Wówczas strzał Adama Banasiaka zatrzymał się na słupku bramki Sławomira Janickiego.

Po przerwie do ataku ruszyli gracze z Grudziądza i dość szybko objęli prowadzenie. W 56. minucie nieporozumienie w defensywie gości wykorzystał Kamil Kurowski, który dograł do Karola Angielskiego, a ten wbił piłkę do bramki.

Po zdobyciu gola Olimpia wciąż kontrolowała sytuację na boisku, ale nie stwarzała sobie zbyt wielu okazji. W 76. minucie było już jednak 2:0. Piłkę z okolic środka boiska otrzymał Marcin Kaczmarek i pewnie trafił do bramki.

Gości w końcówce stać było jedynie na honorowe trafienie. Tym razem poważny błąd popełnili gospodarze, piłkę przejął Machaj, który dograł do Michała Bednarskiego, a ten dał nadzieję zawodnikom z Głogowa na punkt. Prowadząc jedną bramką Olimpia nie pozwoliła już jednak gospodarzom na zbyt wiele i sięgnęła po cenne trzy punkty.

Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 2:1 (0:0)

1:0 - Karol Angielski 56'
2:0 - Marcin Kaczmarek 76'
2:1 - Michał Bednarski 87'

Olimpia GrudziądzJakub Wrąbel - Adrian Bielawski, Arkadiusz Kasperkiewicz, Mariusz Malec, Marcin Woźniak - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (79' Maciej Wolski), Kamil Kurowski, Adam Banasiak (71' Damian Ciechanowski) - Karol Angielski (89' Oskar Trzepacz).

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Sebastian Murawski (81' Michał Bednarski), Bartosz Kwiecień, Karol Danielak - Bartosz Machaj (58' Dominik Kościelniak), Sebastian Bonecki, Maciej Kona, Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak (69' Michał Michalec) - Paweł Wojciechowski.

Żółte kartki: Kasperkiewicz, Kłus (Olimpia) oraz Bonecki, Danielak, Kwiecień (Chrobry).

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).