Olimpia - Chrobry: bramkostrzelni, ale nierówni

Olimpia Grudziądz i Chrobry Głogów to najbardziej bramkostrzelne drużyny w dolnej połowie tabeli I ligi. Zwycięstwo w piątek pozwoli jednej z nich oddalić się od strefy spadkowej.

Olimpia Grudziądz miała przerwę reprezentacyjną, podobnie jak kluby w Lotto Ekstraklasie. Co prawda planowała sparing z Elaną Toruń, ale pogoda pokrzyżowała drużynom szyki i ostatecznie nie znalazły porozumienia. Olimpia trenowała i eliminowała błędy, przez które jest na dole tabeli. Konkretnie na 14. miejscu.

Grudziądzanie zmarnowali poprzednią szansę na zapunktowanie dwa tygodnie temu, kiedy przegrali 2:3 z Drutex-Bytovią Bytów. Był to pojedynek trenera Jacka Paszulewicza z Tomaszem Kafarskim, który wprowadzał go jako swojego asystenta do I-ligowego światka.

- Patrzymy w przyszłość. Musimy dalej szukać punktów. Wiadomo, że sytuacja nie jest najlepsza, ale liczyliśmy się z tym przed sezonem, a porażka z tak dobrym rywalem jak Bytovia nie była ujmą. Stać nas na to, by trzymać się blisko środka tabeli i z takim przeświadczeniem szykowaliśmy się na Chrobrego - powiedział Paszulewicz.

Drużyny z Grudziądza i Głogowa są najbardziej bramkostrzelne w dolnej połowie tabeli. By stamtąd uciec muszą być konsekwentne i lepiej bronić. Tymczasem Chrobry Głogów ma problem, ponieważ zagra bez Seweryna Michalskiego, który pauzuje za nadmiar kartek. Ireneusz Mamrot musi sobie poradzić ponadto bez Marcela Gąsiora i Karola Hodowanego.

Tydzień temu Chrobry wygrał 3:0 z MKS-em Kluczbork. Szczególnie dobrze zaprezentował się Paweł Wojciechowski. Po odejściu z klubu Macieja Górskiego dostaje sporo szans i zaczął odwdzięczać się golami. Po wspomnianym meczu jest najlepszym strzelcem zespołu i Olimpia musi na niego uważać.

- W pierwszej połowie pokazaliśmy niespotykaną dawno skuteczność. Dwie sytuacje podbramkowe skończyły się dwoma golami. Po przerwie trochę poniosła nas ułańska fantazja. Po meczu wyjaśnialiśmy to sobie we własnym gronie - powiedział trener Mamrot.

Pojedynek w Grudziądzu rozpocznie 13. kolejkę. Drużyny zamierzają oddalić się od strefy spadkowej, a jeżeli potwierdzą swoje statystyki, goli nie zabraknie.