Puchar Anglii: Szokująca postawa faworytów! Chelsea i Manchester City za burtą!

To była sobota sensacji w Pucharze Anglii. W nieprawdopodobnych okolicznościach z rozgrywkami pożegnała się Chelsea, odpadły też Manchester City, Southampton i Tottenham!

Szymon Mierzyński
Trudno racjonalnie wytłumaczyć zwłaszcza wynik The Blues, którzy choć przystąpili do rywalizacji w mocno rezerwowym składzie, to za przeciwnika mieli ekipę z League 1 (trzeci poziom), a po 38 minutach prowadzili 2:0. Później stało się jednak coś, czego nie przewidywał chyba nikt.Waleczne Bradford jeszcze przed przerwą strzeliło bramkę kontaktową, a po zmianie stron aż trzy! Przy stanie 2:2 spanikowana ekipa Jose Mourinho rzuciła się do ataku, lecz jej poczynania były chaotyczne i dlatego odpadła.
Po myśli faworyta nie układał się pojedynek na Etihad Stadium. W pierwszej połowie Manchester City nie potrafił przełożyć swojej przewagi na gola, zaś w 53. minucie w kuriozalnych okolicznościach przegrywał 0:1. Nieszczęście sprokurował Vincent Kompany, który najpierw zbyt krótko podał do Wilfredo Caballero, a później - próbując ratować sytuację - nastrzelił Patricka Bamforda.

Starania mistrza Anglii o remis spełzły na niczym, a w doliczonym czasie Middlesbrough przypieczętowało sensacyjny awans. Bramkę zdobył Kike, który wykorzystał sytuację sam na sam z Caballero po podaniu Bamforda.

Niemile zaskoczyły swoich kibiców nie tylko Chelsea i Man City. W Pucharze Anglii nie ma już także Southampton, które uległo u siebie Crystal Palace 2:3. Ponadto odpadł Tottenham Hotspur, który musiał uznać wyższość Leicester City. Koguty długo miały w garści korzystny rezultat, lecz goście zaliczyli piorunującą końcówkę, w której dwukrotnie trafili do siatki i dzięki temu schodzili z boiska w roli zwycięzców.

Marcin Wasilewski rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, jednak wszedł na murawę już w 26. minucie, zastępując kontuzjowanego Liama Moore'a. Ostatecznie zakończył zawody z żółtą kartką, którą obejrzał tuż przed przerwą.

W dwóch parach konieczne będzie rozegranie powtórek. Preston North End zremisowało z Sheffield United 1:1, natomiast w starciu Sunderlandu z Fulham Londyn nie padła żadna bramka.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ IV RUNDY PUCHARU ANGLII:

Chelsea Londyn - Bradford City 2:4 (2:1)
1:0 - Gary Cahill 21'
2:0 - Ramires 38'
2:1 - Jonathan Stead 41'
2:2 - Filipe Morais 74'
2:3 - Andy Halliday 81'
2:4 - Mark Yeates 90+4'

Chelsea Londyn: Petr Cech - Andreas Christensen, Kurt Zouma, Gary Cahill, Cesar Azpilicueta, Ramires, Oscar, John Obi Mikel (70' Cesc Fabregas), Mohamed Salah (70' Willian), Didier Drogba, Loic Remy (76' Eden Hazard).

Bradford City: Ben Williams - Stephen Darby, Rory McArdle, Andrew Davies, James Meredith, Billy Knott (80' Mark Yeates), Gary Liddle, Filipe Morais (89' Billy Clarke), Andy Halliday (87' Christopher Routis), James Hanson, Jonathan Stead.

Żółte kartki: Gary Liddle, Rory McArdle (Bradford City).

Sędzia: Andre Marriner.

Widzów: 41 014.

Manchester City - Middlesbrough 0:2 (0:1)
0:1 - Patrick Bamford 53'
0:2 - Kike 90+3'

Manchester City: Wilfredo Caballero - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Dedryck Boyata, Aleksandar Kolarov, James Milner, Fernando (79' Edin Dzeko), Jesus Navas (68' Frank Lampard), David Silva, Stevan Jovetić (67' Fernandinho), Sergio Aguero.

Middlesbrough: Tomas Mejias - George Friend, Daniel Ayala, Ben Gibson, Dean Whitehead, Albert Adomah, Grand Leadbitter, Adam Clayton, Lee Tomlin (81' Adam Reach), Patrick Bamford (90+5' Yanic Wildschut), Jelle Vossen (85' Kike).

Żółte kartki: Vincent Kompany, Fernandinho (Manchester City) oraz Daniel Ayala, Dean Whitehead (Middlesbrough).

Sędzia: Phil Dowd.

Widzów: 44 836.

Birmingham City - West Bromwich Albion 1:2 (1:2)

1:2 - Hal Robson-Kanu 88'

Derby County - Chesterfield FC 2:0 (1:0)
1:0 - Darren Bent 19'
2:0 - Will Hughes 81'

Preston North End - Sheffield United 1:1 (1:0)

Sunderland AFC - Fulham Londyn 0:0

Tottenham Hotspur - Leicester City 1:2 (1:0)
1:0 - Roberto Soldado (k.) 18'
1:1 - Leonardo Ulloa 83'
1:2 - Jeffrey Schlupp 90+2'

Louis van Gaal obwinia sędziego oraz boisko za kompromitację w Pucharze Anglii

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)