Sparingowo: Pogoń Szczecin przegrała z rewelacyjnym pucharowiczem

Pierwsza, sparingowa porażka Pogoni i pierwsze zwycięstwo Błękitnych stały się faktem. Gole Portowcom strzelali doskonale znani w Szczecinie gracze.

Portowcy zainaugurowali okres sparingów okazałą wiktorią 5:1 z Gwardią Koszalin. W sobotę poprzeczka powędrowała w górę. Ich rywalami byli Błękitni Stargard Szczeciński - czołowy II-ligowiec oraz ćwierćfinalista Pucharu Polski, z którymi regularnie przegrywają mecze kontrolne. Tradycji stało się zadość.
Pierwszoplanowymi postaciami starcia z Gwardią byli napastnicy Pogoni Szczecin Marcin Robak oraz Łukasz Zwoliński. Duet idzie łeb w łeb w walce o miejsce w składzie: tym razem obaj solidarnie nie znaleźli drogi do siatki. "Zwolak" dostał wolne, natomiast król strzelców T-Mobile Ekstraklasy zagrał 65 minut, ale nie wykorzystał swoich szans na gola. Trafił natomiast inny napastnik Pogoni Kamil Zieliński, tyle że dla Błękitnych. W 14. minucie wykończył strzałem z bliska kombinacyjną, złożoną z serii podań akcję. "Ziele" wrócił zimą z wypożyczenia z Floty Świnoujście. Teoretycznie powinien wyjechać jeszcze na pół roku nad morze, jednak trwa tam rewolucja kadrowa pod wodzą duetu z Rumunii i Pogoń prawdopodobnie zmieni miejsce wypożyczenia. Od początku zainteresowanie tym napastnikiem wyrażał trener Krzysztof Kapuściński i w ten sposób Zieliński rozpoczął w sobotę testy w Błękitnych.
Pogoń Szczecin ponownie uznała wyższość regionalnego rywala Pogoń Szczecin ponownie uznała wyższość regionalnego rywala
Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy. Pogoń starała się odrobić stratę, Marcin Robak trafił w słupek w powietrza, ale to Błękitni strzelili drugiego gola. W 53. minucie ex-Portowiec - Radosław Wiśniewski dobił piłkę do siatki po interwencji Radosława Janukiewicza w sytuacji sam na sam. Błąd w tej sytuacji popełnił Hernani, który podał wprost do przeciwnika.

Podopiecznych Jana Kociana było stać w tym sparingu jedynie na gola kontaktowego. Akcję bramkową przeprowadzili zmiennicy Dominik Kun i Takuya Murayama w 74. minucie. Po nieco ponad kwadransie pierwsza porażka Pogoni i pierwsza wygrana Błękitnych w okresie przygotowań stały się faktem.

Przed szczecinianami wolna niedziela, po której wznowią treningi na zgrupowaniu w Pogorzelicy. W następnym tygodniu sprawdzą się na tle innych regionalnych rywali: Kotwicy Kołobrzeg i Floty Świnoujście. Sztab szkoleniowy zdecydował, że na testach pozostaną Karol Danielak i Vladimirs Kamess, natomiast Dejan Glavica nie zostanie zawodnikiem Pogoni. Błękitni wracają do zajęć na swoich obiektach i w czwartek zagrają sparing z Torgelov.

Pogoń Szczecin - Błękitni Stargard Szczeciński 1:2 (0:1)
0:1 - Kamil Zieliński 14'
0:2 - Radosław Wiśniewski 53'
1:2 - Takuya Murayama 74'

Skład Pogoni: Radosław Janukiewicz (60' Dawid Kudła) - Adam Frączczak (46' Sebastian Rudol), Wojciech Golla (46' Mateusz Matras), Hernani, Hubert Matynia - Rafał Murawski (46' Maksymilaian Rogalski), Michał Walski - Vladimirs Kamess (55' Dominik Kun), Michał Janota (46' Takuya Murayama), Karol Danielak (55' Kamil Wojtkowski) - Marcin Robak (65' Filip Kozłowski).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!