Sparingowo: Pogoń Szczecin ostrzelała Gwardię, powrót Marcina Robaka

Portowcy wygrali wysoko pierwszy sparing podczas obozu w Pogorzelicy. Premierowego gola po kontuzji strzelił Marcin Robak, a to tylko podrażniło jego konkurenta z ataku.

Drużyna Jana Kociana rozpoczęła zgrupowanie w poniedziałek. W pierwszych dniach szczecinianie mają dużo treningów biegowych oraz zajęć na siłowni. Ich sparingpartnerami w Pogorzelicy są cztery największe po nich siły regionu: na pierwszy ogień zmierzyli się z III-ligową Gwardią Koszalin.
Kocian obserwował trzech testowanych zawodników. Przed przerwą zagrał młodzieżowy reprezentant Chorwacji Dejan Glavica, a po niej Łotysz Vladimirs Kamess i Karol Danielak z Chrobrego Głogów. W pełni sił po wyleczeniu kontuzji są Ricardo Nunes oraz Marcin Robak, natomiast Michał Janota zagrał pierwsze spotkanie w trykocie Pogoni Szczecin.Król strzelców T-Mobile Ekstraklasy - Robak strzelił swojego pierwszego gola w 2015 roku w 16. minucie po podaniu Sebastiana Rudola. Zrobiło się 2:0, ponieważ kilka chwil wcześniej prowadzenie dla Pogoni Szczecin uzyskał Takuya Murayama po podaniu od Robaka. Przed przerwą Gwardia strzeliła gola kontaktowego. Sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką i choć Dawid Kudła obronił pierwsze uderzenie, to piłka trafiła do siatki po dobitce.
Marcin Robak wrócił do futbolu po wyleczeniu kontuzji Marcin Robak wrócił do futbolu po wyleczeniu kontuzji
Na więcej III-ligowca stać nie było. Po przerwie do siatki trafiał konkurent Robaka z ataku Pogoni Szczecin - Łukasz Zwoliński. W 50. minucie skorzystał z podania Michała Janoty, wygrał starcie z rywalem i strzelił w drugi róg, a w 63. minucie sfinalizował sytuację sam na sam po złym podaniu koszalinian. "Zwolak" mógł cieszyć się nawet z hat-tricka, lecz sędzia asystent dopatrzył się spalonego i trzeci strzał do siatki nie został uznany jako gol.

Wynik na 5:1 ustalił Kamess. Łotysz i pozostali testowani gracze zostaną jeszcze w Pogorzelicy i można spodziewać się ich występu w następnym sparingu. Pogoń Szczecin zagra w sobotę z ćwierćfinalistą Pucharu Polski - Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Pogoń Szczecin - Gwardia Koszalin 5:1 (2:1)

Skład Pogoni: Dawid Kudła (70' Adrian Henger) - Sebastian Rudol (46' Adam Frączczak), Michał Koj (46' Mateusz Matras), Wojciech Golla (46' Hernani), Hubert Matynia (46' Ricardo Nunes) - Maksymilian Rogalski (46' Rafał Murawski), Michał Walski (46' Karol Danielak) - Dominik Kun (46' Vladimirs Kamess), Takuya Murayama (46' Michał Janota), Dejan Glavica (46' Filip Kozłowski) - Marcin Robak (46' Łukasz Zwoliński).