Popisowy kontratak Pogoni w Białymstoku. Grosicki pokazał klasę [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Screen / Canal+Sport / Na zdjęciu: Kamil Grosicki strzelił w Białymstoku swojego 12. gola w tym sezonie

Kamil Grosicki potwierdził w Białymstoku, że jeśli zostawi mu się choć trochę wolnej przestrzeni, to potrafi zrobić z tego użytek. Reprezentant Polski wykorzystał swoją szybkość i strzelił dwunastego gola w tym sezonie.

Mecz w Białymstoku był niekwestionowanym hitem 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Nie mogło być inaczej, jeśli rywalizowały ze sobą lider oraz finalista Pucharu Polski i zespół ze ścisłej czołówki.

W 15. minucie Pogoń Szczecin wyszła na prowadzenie po fantastycznie wyprowadzonym kontrataku. Jagiellonia miała rzut rożny, ale po kilku sekundach akcja przeniosła się na drugą połowę boiska.

Wahan Biczachczjan podał do Kamila Grosickiego, ten najpierw bez problemu wygrał pojedynek biegowy z rywalem, a następnie spokojnie strzelił między nogami Zlatana Alomerovicia.

Dla "Grosika" był to już dwunasty gol w tym sezonie, a przy tym trzeba pamiętać, że ma on też w dorobku czternaście asyst.

Kibice Jagiellonii przeżyli niemały szok, choć ich drużyna odpowiedziała niemal natychmiast. Po świetnej akcji Nene z Afimico Pululu do siatki trafił ten drugi.

Zobacz gola Grosickiego:

Tak Jagiellonia doprowadziła do wyrównania:

Kiedy wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwę z remisem, Jagiellonia wyprowadziła kolejną akcję. Po fantastycznym dośrodkowaniu Bartłomieja Wdowika do siatki z kilku metrów trafił Jesus Imaz.