Serie A: Strzelecki festiwal Juventusu z outsiderem, Lazio przegrało z beniaminkiem

Juventus Turyn strzelił w meczu z FC Parmą aż 7 goli, a Empoli FC Piotra Zielińskiego pokonało Lazio Rzym. Kolejny pojedynek bez porażki zanotowała Genoa CFC.

Konrad Kostorz
Bianconeri w ostatnich tygodniach rzadko zachwycali swoich fanów i przydarzały im się wpadki, a w pojedynku Ligi Mistrzów z ogromnymi kłopotami pokonali Olympiakos Pireus (3:2). W konfrontacji z drużyną Roberto Donadoniego Juventus zagrał jednak jak z nut i już po pierwsze połowie zwycięstwo miał w kieszeni.
Na bohaterów 45 minut otwarcia wyrośli Fernando Llorente oraz Stephan Lichtsteiner, który do gola dołożył asystę. Po zmianie stron przypomniał o sobie Carlos Tevez, dwukrotnie pokonując bramkarza, natomiast w końcówce wprowadzony do gry w 71. minucie Alvaro Morata dopełnił dzieła zniszczenia Parmy.Nieoczekiwanej porażki doznało Lazio, które w poprzednich pojedynkach sygnalizowało zwyżkę formy. Biancocelesti zostali pokonani przez beniaminka, a udział w sukcesie Empoli miał Piotr Zieliński.
Carlos Tevez w pojedynku 11. kolejki zdobył dwa gole dla Juventusu Carlos Tevez w pojedynku 11. kolejki zdobył dwa gole dla Juventusu
Reprezentant Polski rozegrał 58 minut jako ofensywny pomocnik i kiedy siadał na ławce rezerwowych jego zespół prowadził już 2:1. 20-latek już po raz trzeci z rzędu znalazł się w wyjściowej jedenastce. Rzymianie odpowiedzieli tylko kontaktowym golem Filipa Djordjevicia.

Po dwóch porażkach remis wywalczyło Udinese. Zebry miały nieco szczęścia, ponieważ piłkarze Palermo w 54. minucie zmarnowali rzut karny. Dobrą passę kontynuuje Genoa, chociaż remis z Cagliari nie jest z pewnością szczytem marzeń Gian Piero Gasperiniego. Dzięki skuteczności Simone Pellissiera Chievo ograło Cesenę i awansowało na 18. miejsce w tabeli.