Serie A: Waleczny AC Milan zmazał plamę i wywiózł remis z trudnego terenu

Rossoneri nie wygrali w Genui, ale zrehabilitowali się za fatalny występ w pojedynku z US Palermo. Milan kończył spotkanie z Sampdorią w osłabieniu po czerwonej kartce Daniele Bonery.

Konrad Kostorz
Mediolańczycy przystąpili do rywalizacji z zespołem ze ścisłej czołówki po porażce 0:2 z US Palermo. Filippo Inzaghi po tym meczu przyznał, że jego drużyna zawiodła na całej linii i została zasłużenie wygwizdana przez kibiców. Równocześnie zapewnił, iż w Genui Milan zaprezentuje się znacznie lepiej.
Początek rywalizacji wlał nadzieję w serca kibiców z San Siro - po podaniu Jeremy'ego Meneza i mierzonym strzale sprzed pola karnego wynik otworzył Stephan El Shaarawy. Im dłużej trwała pierwsza połowa, tym więcej z gry mieli jednak podopieczni Sinisy Mihajlovicia i zdołali wyrównać. Tuż przed przerwą w ekwilibrystyczny sposób po centrze Manolo Gabbiadiniego piłkę do siatki wpakował Stefano Okaka.W 51. minucie euforię na Stadio Luigi Ferraris wywołał Eder, skutecznie dobijając strzał Pedro Obianga. Rossoneri nie tracąc wiary w korzystny wynik, rzucili się do ataków i po niespełna kwadransie dopięli swego. Ogromny pech spotkał Djamela Mesbaha, który pośliznął się we własnym polu karnym i zagrał piłkę ręką. Arbiter podyktował "11", wykorzystaną przez Meneza.
Gol Jeremy'ego Meneza ustalił wynik jednego z najciekawszych meczów 11. kolejki Gol Jeremy'ego Meneza ustalił wynik jednego z najciekawszych meczów 11. kolejki
Goście próbowali pójść za ciosem i odważniej zaatakowali, ale Sergio Romero nie skapitulował po raz trzeci. W 85. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Daniele Bonera, co przełożyło się na zachowawczą taktykę Milanu w końcówce. Remis czerwono-czarnym uratował Diego Lopez, broniąc w świetnym stylu groźną próbę Roberto Soriano.

Paweł Wszołek już tradycyjnie całe zawody obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.