Serie A: Popisowy numer Andrei Pirlo i wygrana Juventusu, 74 minuty Piotra Zielińskiego

Juventus Turyn nie bez problemów wygrał w 10. kolejce Serie A z zespołem Piotra Zielińskiego. Pomocnik powracający do reprezentacji Polski przebywał na murawie przez 74 minuty.

Konrad Kostorz

Bianconeri wykorzystali sobotnią porażkę AS Romy z SSC Napoli (0:2) i powrócili do trzypunktowego prowadzenia w tabeli Serie A. Wygrana nad beniaminkiem z Empoli nie przyszła im jednak łatwo.

Wynik otworzył dopiero po godzinie rywalizacji Andrea Pirlo, oddawszy perfekcyjny strzał z rzutu wolnego z około 20 metrów ponad murem. Weteran zrobił to, co potrafi najlepiej - w perfekcyjnych strzałach z rzutów wolnych imponował zwłaszcza w poprzednim sezonie. Na 2:0 podwyższył po ładnej akcji w polu karnym i uderzeniu w okienko Alvaro Morata.
Po raz drugi z rzędu w podstawowym składzie Empoli znalazł się Piotr Zieliński, którego Adam Nawałka powołał do reprezentacji na mecze z Gruzją oraz Szwajcarią. 20-latek wcielił się w rolę ofensywnego pomocnika w ustawieniu 4-3-1-2.

W pierwszej połowie Polak oddał celny strzał, który sparował Gianluigi Buffon, a po zmianie stron za faul na nim arbiter ukarał żółtą kartką Arturo Vidala. Zieliński decyzją trenera opuścił murawę w 74. minucie.

Empoli FC - Juventus Turyn 0:2 (0:0)
0:1 - Pirlo 61'
0:2 - Morata 72'

Skład Juventusu: Buffon - Ogbonna (46' Lichtsteiner), Bonucci, Chiellini - Pereyra, Marchisio, Pirlo, Vidal, Asamoah (81' Padoin) - Giovinco (68' Tevez), Morata.