Serie A: Piotr Zieliński nie błysnął w meczu z Juventusem. "Trener oczekiwał nieco więcej"

Powracający do reprezentacji Polski pomocnik otrzymał słabe noty za występ przeciwko Starej Damie. Inni ofensywni zawodnicy Empoli FC zaprezentowali się nieco korzystniej.

Konrad Kostorz
Z uwagi na problemy kadrowe Empoli FC Maurizio Sarri wystawił od pierwszego gwizdka w spotkaniu 10. kolejki Serie A Piotra Zielińskiego. 20-latek otrzymał szansę zaprezentowania się szerszej publiczności, ponieważ beniaminek rywalizował z obrońcą tytułu, Juventusem Turyn.
Zieliński przebywał na murawie przez 74 minuty. Gdy siadał na ławce, jego drużyna przegrywała już 0:2 i taki wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka. "Rozpoczął obiecująco, ale później zniknął z pola widzenia. Trener oczekiwał od niego nieco więcej" - napisali redaktorzy tuttomercatoweb.com, przyznając naszemu rodakowi notę "5,5" (skala 1-10).

Od DataSport i Il Sussidiario były gracz Udinese Calcio dostał "5" i były to jedne z dwóch najsłabszych not w Empoli. Pozostałe serwisy przyznały Zielińskiemu oceny "5,5", zwracając uwagę, iż w pierwszej połowie wykonał kilka ciekawych i dobrze rokujących podań, a słabiej radził sobie dopiero po zmianie stron.

Przed zgrupowaniem reprezentacji Polski Zieliński może wystąpić jeszcze w pojedynku 11. kolejki z Lazio Rzym.

Serie A: Popisowy numer Andrei Pirlo i wygrana Juventusu, 74 minuty Piotra Zielińskiego

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)