Sparingowo: Flota zwycięska, nowe twarze na testach

Podopieczni Tomasza Kafarskiego rozpoczęli zgrupowanie w Wałbrzychu od zwycięstwa 3:1 z Polonią/Spartą Świdnica. Duet testowanych wpisał się na listę strzelców.

Flota Świnoujście wyszła na prowadzenie w 15. minucie po strzale Rafała Grzelaka z rzutu karnego, podyktowanego po faulu na Sebastianie Olszarze. Polonia/Sparta Świdnica wyrównała za sprawą uderzenia głową Michała Sudoła.

Po przerwie Wyspiarze zagrali w totalnie przemeblowanym składzie. Zmiennicy szybko zagwarantowali pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowań. W 47. i 49. minucie do siatki III-ligowca trafili Arkadiusz Jasitczak oraz Łukasz Zaniewski, którzy zameldowali się na testach u trenera Tomasza Kafarskiego.
Łukasz Zaniewski to 22-letni napastnik, który juniorskie lata spędził w Jagiellonii Białystok. Nie zadebiutował w ekstraklasie, a po pożegnaniu z "Jagą" nie potrafi zagrzać nigdzie miejsca. W ciągu czterech sezonów zwiedził siedem klubów, co pozwala tytułować go małym piłkarskim obieżyświatem. Arkadiusz Jasitczak może grać jako środkowy bądź boczny obrońca. Spędził poprzednie dwa sezony w innym klubie z Pomorza Zachodniego - Błękitnych Stargard Szczeciński. Po okresie wypożyczenia miał wrócić do Bałtyku Koszalin, tymczasem wylądował na testach w I-ligowcu.

Następne szanse we Flocie otrzymali młodzi, utalentowani Kamil Zieliński z Pogoni Szczecin oraz jego imiennik - Kacperek z Gryfa Kamień Pomorski.

Flota Świnoujście - Polonia/Sparta Świdnica 3:1 (1:1)
1:0 - Rafał Grzelak (k.) 15'
1:1 - Michał Sudoł 25'
2:1 - Arkadiusz Jasitczak 47'
3:1 - Łukasz Zaniewski 49'

Flota: Brljak (46' Kosiorek) - Cienciała (46' Jasitczak), Zalepa (46' Niewiada), Sołowiej, Opałacz (46' Siemko), Grzelak (46' Kacperek), Brud (46' Arifović), Olszar (46' Marynowski), Kamiński (46' Erić), Reca (46' Zieliński), Zaniewski.