Komisja Ligi anulowała czerwoną kartkę Jakuba Wawrzyniaka

Komisja Ligi Ekstraklasy SA anulowała w środę czerwoną kartkę, którą Jakub Wawrzyniak obejrzał w ostatnim spotkaniu ligowym z Lechią Gdańsk - informuje legia.com.

Maciej Kmita

Wawrzyniak został ukarany czerwoną kartką w 35. minucie niedzielnego meczu z Lechią (0:2) za faul na Piotrze Wiśniewskim w swoim polu karnym. "11" podyktowaną za ten faul na gola zamienił Daisuke Matsui. Japończyk skutecznie egzekwował też rzut karny podyktowany w II połowie za faul Bartosza Bereszyńskiego na nim samym.

Decyzja Komisja Ligi oznacza, że Wawrzyniak będzie mógł wystąpić w niedzielnym, kończącym rundę jesienną spotkaniu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Cracovią.

To tylko małe pocieszenie dla trenera Jana Urbana, bowiem za kartki pauzować będzie Dossa Junior, a kontuzjowani są Ivica Vrdoljak, Michał Żyro, Marek Saganowski, Daniel Łukasik i Jakub Kosecki. Pod znakiem zapytania stoi też występ w meczu z Cracovią Miroslava Radovicia.

Źródło: legia.com.