Błyskotliwa akcja Kozłowskiego. Potem padła decydująca bramka

Vitesse Arnhem zostało oficjalnie zdegradowane z Eredivisie, ale chce pozytywnym akcentem zakończyć sezon. Kacper Kozłowski nieźle spisał się w wygranym 3:2 meczu z Fortuną Sittard.

Rafał Szymański
 Kacper Kozłowski WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Kacper Kozłowski
Strzelanie rozpoczął Paxten Aaronson, ale na jego gola jeszcze przed końcem pierwszej połowy odpowiedział Inigo Cordoba. Kibice obecni w niedzielę na trybunach GelreDome zdecydowanie nie mogli narzekać na brak emocji.

Zawodnicy Vitesse Arnhem musieli gonić wynik po trafieniu Justina Lonwijka z rzutu karnego. Gospodarze dopięli swego za sprawą Marco van Ginkela i w ostatnim kwadransie tej rywalizacji postanowili wrzucić wyższy bieg.

W 76. minucie Kacper Kozłowski wziął sprawy w swoje ręce. Ofensywny pomocnik zszedł do prawego skrzydła, przedryblował jednego z rywali, po czym płasko dośrodkował wzdłuż pola karnego. Jego dogranie precyzyjnym strzałem wykorzystał Aaronson, ustalając wynik meczu 31. kolejki Eredivisie na 3:2.

Dorobek Kozłowskiego w trwającym sezonie to 27 występów, dwa gole i pięć asyst. Wszystko wskazuje na to, że tego lata Polak wróci z wypożyczenia ze zdegradowanego Vitesse do swojego macierzystego pracodawcy, czyli Brighton and Hove Albion.

Vitesse Arnhem - Fortuna Sittard 3:2 (1:1)
1:0 - Paxten Aaronson 22'
1:1 - Inigo Cordoba 44'
1:2 - Justin Lonwijk (k.) 50'
2:2 - Marco van Ginkel 68'
3:2 - Paxten Aaronson 76'