Marcin Brosz przyznaje: Każda niewykorzystana szansa działa demotywująco

Trener Piasta Gliwice musiał po raz drugi z rzędu uznać wyższość Ruchu Chorzów przy Okrzei. Pigułka do przełknięcia gorzka, ale Marcin Brosz chce wyciągnąć odpowiednie wnioski z tych lekcji.

Sebastian Kordek
Niebiesko-czerwoni w nie najlepszym stylu ulegli przed własną publicznością Ruchowi Chorzów 0:2. - Myślę, że wiele ważnych rzeczy działo się na początku spotkania. Jako pierwsi mieliśmy swoją sytuację, ale nie udało się jej wykorzystać, a po chwili Ruch przy pierwszej okazji wyszedł na prowadzenie. Ten moment pokazał jak cały mecz będzie przebiegał. Jeżeli nie wykorzystuje się sytuacji - a mieliśmy ich bez liku - to ciężko myśleć choćby o punkcie, nie mówiąc już o trzech. Przede wszystkim musimy doprowadzić do tego, że nasze strzały lecą w światło bramki, bo to jest najważniejsze. A oddaliśmy ich dwadzieścia... Przecież każda niewykorzystana szansa działa demotywująco i to było widać - powiedział Marcin Brosz, trener Piasta Gliwice. Większość ataków drużyny z Okrzei szło prawą stroną, gdzie grał Patrick Dytko. Próżno było szukać akcji przeprowadzanych drugim skrzydłem, gdzie biegał Tomasz Podgórski. - Chcieliśmy atakować zarówno prawą, jak i lewą stroną. Jednak w pierwszej połowie Patryk i Damian Zbozień byli zdecydowanie aktywniejsi i oni nadawali tempo naszym akcjom. Liczyliśmy również, że Pavol Cicman, który wszedł w drugiej odsłonie, wniesie dużo ożywienia w poczynania zespołu i przyczyni się do zwiększenia siły ofensywnej - wskazał szkoleniowiec Piastunek.

Po raz kolejny od pierwszej minuty na boisko wyszedł Rabiola. - Na pewno jego występ można ocenić pozytywnie. Rabiola jest groźnym napastnikiem i stwarza sobie sytuacje, jednak musimy dążyć nie tylko do ich stwarzania, ale wykorzystywania - spuentował były opiekun Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Dla takich spotkań warto grać w piłkę - rozmowa z Łukaszem Hanzelem, pomocnikiem Piasta Gliwice