Bundesliga: Bayern mistrzem jesieni, Koeln z Peszką bez szans w Monachium, zobacz jak Ribery stracił głowę (wideo)

Bawarczycy aż przez 57 minut grali w osłabieniu z Kolonią po czerwonej kartce Ribery'ego. Mimo to Kolonia ani razu zbliżyła się do zdobycia bramki. Po raz 16. w sezonie na listę strzelców wpisał się Gomez. Zupełnie bezbarwnie wypadli Podolski i Peszko.

Konrad Kostorz

Bawarczykom nie wiodło się w ostatnich sezonach w domowych pojedynkach z Kolonią. Począwszy od 2003 roku na Allianz Arena padły następujące wyniki: 2:2, 2:2, 1:2, 0:0, 0:0! Tym razem nic nie wskazywało na to, by drużyna Juppa Heynckesa miała nie zainkasować 3 punktów.

Zgodnie z oczekiwaniami Bayern od pierwszego gwizdka przystąpił do ataków i miał gigantyczną przewagę w posiadaniu piłki. Jednak zmasowana, złożona z 5 obrońców, defensywa przyjezdnych długo wystrzegała się błędów. Z pierwszej półgodziny godny odnotowania jest tylko strzał Francka Ribery'ego sprzed pola karnego, który zbił na róg Michael Rensing, były golkiper Bayernu. W 33. minucie francuski skrzydłowy nie wytrzymał nerwowo i dwukrotnie uderzył Henrique Sereno. Za oba zachowania otrzymał żółte kartki i musiał opuścić murawę! Trudno wyjaśnić, dlaczego Ribery postąpił tak bezmyślnie...

Czerwona kartka Ribery'ego:

Gra nieco się wyrównała, ale cały wysiłek Koziołków zniweczył fatalny błąd Pedro Geromela. Brazylijczyk oddał za darmo piłkę Anatolijowi Tymoszczukowi, który zagrał na wolne pole do Thomasa Muellera, a ten wyłożył futbolówkę jak na tacy Mario Gomezowi. Snajper FCB zdobył swojego 16. gola w sezonie i umocnił się na czele klasyfikacji strzelców.

Koeln pogrążył w 63. minucie David Alaba po dośrodkowaniu z kornera Toniego Kroosa. Niedługo później murawę opuścił bezbarwny Lukas Podolski. Równie słabo wypadł Sławomir Peszko, który ujrzał żółtą kartkę za łapanie za koszulkę Alaby. Najbliższy zdobycia kontaktowej bramki był Mato Jajalo, który dwukrotnie niepokoił Manuela Neuera. W ogóle nie było jednak widać tego, że ekipa Stale Solbakkena gra z przewagą zawodnika.

Wynik ustalił Kroos technicznym lobem nad bezradnym Rensingiem po dynamicznej akcji Ivicy Olicia i Alaby. Bawarczycy po rundzie jesiennej będą prowadzić w tabeli z co najmniej 3 punktami przewagi, mimo że polegli w bezpośredniej konfrontacji z Borussią Dortmund.

Bayern Monachium - FC Koeln 3:0 (0:0)
1:0 - Gomez 48'
2:0 - Alaba 63'
3:0 - Kroos 88'

Bayern: Neuer - Rafinha, van Buyten, Badstuber, Lahm - Tymoszczuk, Kroos - Robben (76' Gustavo), Mueller (52' Alaba), Ribery - Gomez (78' Olić).

Koeln: Rensing - Jemal, Geromel, McKenna, Sereno - Brecko (14' Makino), Clemens (69' Roshi), Riether, Peszko - Podolski (69' Freis).

Czerwona kartka: Ribery /33' za drugą żółtą/ (Bayern).

Żółte kartki: Ribery (Bayern) oraz Sereno, Peszko, Jajalo, McKenna (Koeln).