Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Janoty, Kwieka oraz Płaza / Czerwona kartka Augustyna

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Michał Janota (Excelsior Rotterdam), Dawida Kwieka (Yverdon-Sport) oraz Dominika Płaza (Kemi Kings). Czerwoną kartką został ukarany Błażej Augustyn (Catania Calcio). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 24 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Michał Janota strzelił gola dla Excelsior Rotterdam w meczu przeciwko Veendam 2:0 (1:0). Wypożyczony z Feyernoordu napastnik zdobył bramkę już w pierwszej minucie spotkania. Dla Polaka było to drugie trafienie w obecnym sezonie. Obiecujący Janota został zmieniony w 66. minucie przez Jordao Pattinamę.

Dawid Kwiek zdobył bramkę dla Yverdon-Sport w meczu przeciwko Locarno 6:2 (3:1). Polak zagrał pełne 90 minut. Wychowanek Wisły Kraków wpisał się na listę strzelców w 52. minucie.

Dominik Płaza strzelił bramkę dla Kemi Kings w meczu ligowym z Klubi 04 2:1 (2:0). 24-letni napastnik pokonał bramkarza rywali w 22. minucie. Polak przebywał na boisku do 77. minuty, kiedy to zmienił go Jaakko Paavilainen.

Źle swój debiut w Serie A będzie wspominał Błażej Augustyn. Polak obejrzał w spotkaniu Catania Calcio - Sampdoria Genua 1:2 (1:1) czerwoną kartkę w 78. minucie. Było to konsekwencją otrzymania drugiej żółtej kartki.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Wigan (5:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Portsmouth (4:1)

The Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - 90 minut w meczu ligowym z QPR (1:1)

League One
Marek Saganowski (Southampton) - od 46. minuty w meczu ligowym z Brentford (1:1)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Brentford (1:1)
Grzegorz Rasiak (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Brentford (1:1)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - 90 minut w meczu ligowym z Swindon (2:2)
Przemysław Kazimierczak (Oldham Athletic) - rezerwowy w meczu ligowym z Swindon (2:2)
Artur Krysiak (Burton) - 90 minut w meczu ligowym z Lincoln (2:0)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - poza kadrą w meczu ligowym z Sturm Graz (0:1)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - 90 minut w meczu ligowym z Zulte Waregem (0:2)
Dawid Janczyk (KSC Lokeren) - od 67. minuty w meczu ligowym z KAA Gent (4:1)

Dania

Arkadiusz Onyszko (FC Midtjylland) - 90 minut w meczu ligowym z FC Kopenhaga (1:4)

Finlandia

II liga

Dominik Płaza (Kemi Kings) - do 77. minuty i bramka w meczu ligowym z Klubi 04 (1:2)

Francja

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - od 17. minuty w meczu ligowym z Olympique Lyon (0:3)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Olympique Lyon (0:3)
Ludovic Obraniak (Lille OSC) - do 84. minuty w meczu ligowym z Toulouse (1:1)

Grecja

Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z Panathinaikosem (0:3)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z Feyenoordem (3:0)
Paweł Wojciechowski (SC Heerenveen) - poza kadrą w meczu ligowym z AZ (0:2)
Wojciech Łuczak (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Heracles Almelo (0:1)

Jupiler Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - do 66. minuty i bramka w meczu ligowym z Veendam (2:0)

Niemcy

Bundesliga

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - od 70. minuty w meczu ligowym z Freiburgiem (5:0)
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 77. minuty w meczu ligowym z VfB Sttutgart (1:1)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z VfL Bochum (1:0)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - od 76. minuty w meczu ligowym z VfL Bochum (1:0)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - od 89. minuty w meczu ligowym z Nurnberg (0:2)

2. Bundesliga
Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - poza kadrą w meczu ligowym z Kaiserslautern (1:1)
Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - od 46. minuty w meczu ligowym z Greuther Furth (1:3)

Portugalia

Przemysław Kazimierczak (Vitoria Setubal) - od 74. minuty w meczu ligowym z Rio Ave (1:0)

Rosja

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - poza kadrą w meczu ligowym z Rubiń Kazań (0:3)
Krzysztof Łągiewka (Kubań Krasnodar) - rezerwowy w meczu ligowym z Amkar Perm (1:0)
Rafał Murawski (Rubiń Kazań) - od 82. minuty w meczu ligowym z Dynamo Moskwa (0:3)

Rumunia

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - rezerwowy minut w meczu ligowym z Otelul Galati (0:1)
Rafał Grzelak (Steaua Bukareszt) - od 90. minuty w meczu ligowym z Otelul Galati (0:1)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z St. Johnstone (5:2)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z St. Johnstone (5:2)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian Edynburg) - rezerwowy w meczu ligowym z Glasgow Rangers (1:2)

Szwajcaria

Challenge League

Dawid Kwiek (Yverdon-Sport) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Locarno (2:6)

Turcja

Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Eskişehirspor (0:0)

Ukraina

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - poza kadrą w meczu ligowym z Illicziwec Mariupol (2:2)

Włochy

Serie A

Błażej Augustyn (Catania Calcio) - do 78. minuty i czerwona kartka kartka w meczu ligowym z Sampdorią (1:2)
Michał Miśkiewicz (Chievo Werona) - poza kadrą w meczu ligowym z Juventusem (1:0)