Puchar Anglii: dwie drużyny z awansem

W piątek poznaliśmy pierwsze drużyny, które przeszły zwycięsko przez III rundę Pucharu Anglii. To Tottenham Hotspur oraz Fulham FC.

Szymon Mierzyński
5 stycznia czekają nas emocje w ramach Pucharu Anglii Getty Images / 5 stycznia czekają nas emocje w ramach Pucharu Anglii
"Koguty" wygrały u siebie z Burnley FC 1:0, choć przeżywały męki. Decydującego gola zdobył dopiero w 79. minucie Pedro Porro. Rywale stracili piłkę na własnej połowie, a 24-letni Hiszpan trafił do siatki cudownym strzałem z dystansu.

W podobnym stosunku wygrała ekipa Fulham, która pokonała na Craven Cottage - występujący na co dzień w The Championship (2. poziom rozgrywkowy) - Rotherham United.

Nie było rozstrzygnięcia w starciu Brentfordu z Wolverhampton Wanderers. "Pszczoły" miały ułatwione zadanie, bowiem od 9. minuty grały w przewadze po czerwonej kartce dla Joao Gomesa. Objęły wprawdzie prowadzenie, lecz nie potrafiły go utrzymać i ostatecznie padł remis 1:1. To oznacza, że czeka nas powtórka na obiekcie "Wilków".

Następne spotkania III rundy Pucharu Anglii zaplanowano na sobotę. Do hitu dojdzie jednak dopiero w niedzielę, gdy Arsenal podejmie Liverpool.

Tottenham Hotspur - Burnley FC 1:0 (0:0)
1:0 - Pedro Porro 79'

Brentford FC - Wolverhampton Wanderers 1:1 (1:0)
1:0 - Neal Maupay 41'
1:1 - Tommy Doyle 64'

Fulham FC - Rotherham United 1:0 (1:0)
1:0 - Bobby Decordova-Reid 24'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Która drużyna zajdzie w Pucharze Anglii dalej?