Serie A: spora dawka emocji i trzy gole w starciu SSC Napoli z Cagliari Calcio

W meczu 16. kolejki Serie A 2023/2024 broniące mistrzowskiego tytułu SSC Napoli po niełatwej przeprawie pokonała u siebie Cagliari Calcio 2:1. Piotr Zieliński (Napoli) i Mateusz Wieteska (Cagliari) nie wystąpili w tym spotkaniu.

Tomasz Rosiński
Victor Osimhen (z lewej) podczas meczu SSC Napoli - Cagliari Calcio PAP/EPA / CIRO FUSCO / Na zdjęciu: Victor Osimhen (z lewej) podczas meczu SSC Napoli - Cagliari Calcio
Mistrz Włoch, Napoli, w obecnym sezonie nie zachwyca, ale mimo to przystępował do sobotniej konfrontacji z broniącym się przed spadkiem Cagliari w roli zdecydowanego faworyta.

Podopieczni Walter Mazzarri od początku rywalizacji mocno nacierali na rywala i co chwilę gościli pod polem karnym przyjezdnych. Aktywny był Chwicza Kwaracchelia, który starał się napędzać kolejne ataki swojego zespołu.

Jednakże w pierwszej połowie gospodarze byli nieskuteczni, bo piłka po strzałach między innymi wspomnianego Kwaraccheli, Victora Osimhena, Matteo Politano i Jensa-Lysa Cajuste nie znalazła drogi do bramki strzeżonej przez Simone Scuffeta.

Natomiast drużyna z Cagliari w 43. minucie mogła wyprowadzić zabójczą kontrę, ale w jej końcowej fazie pojedynek sam na sam z Alexem Meretem przegrał Nahitan Nandez.

Po zmianie stron SSC Napoli wciąż przeważało i dopięło swego w 69. minucie meczu. Wówczas dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Mario Rui, a celnie główkował Victor Osimhen.

Nie minęło 180 sekund i nadeszła odpowiedź ze strony Cagliari Calcio. Zito Luvombo mocno wrzucił futbolówkę w pole karne Napoli, zaś tam na piłkę wszedł Leonardo Pavoletti i trafił do siatki.

Taki obrót spraw podrażnił duet Osimhen - Kwaracchelia, który wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie 2:1. Ten pierwszy świetnie ograł kilku rywali i dograł piłkę do Gruzina, który strzelił gola.

Neapolitańczycy już nie wypuścili tego zwycięstwa z rąk i wywalczyli cenne trzy punkty do tabeli Serie A.