Atletico Madryt nie zmarnowało szansy. Zwycięskie pożegnanie Celticu

W meczu na szczycie grupy E Ligi Mistrzów Atletico Madryt pokonało Lazio Rzym i tym samym zapewniło sobie pierwsze miejsce. Zwycięstwem z LM pożegnał się Celtic Glasgow.

Łukasz Witczyk
Antoine Griezmann (w środku) PAP/EPA / Kiko Huesca / Na zdjęciu: Antoine Griezmann (w środku)
W grupie E było już niemal wszystko jasne. Wiadomo było, że do 1/8 finału Ligi Mistrzów awansują Atletico Madryt i Lazio Rzym. Jedyną niewiadomą było to, która z tych drużyn wygra grupę. Zadecydowało o tym bezpośrednie starcie rozegrane w środę na Estadio Wanda Metropolitano.

Atletico miało punkt przewagi nad Lazio i było faworytem środowego meczu. Te przewidywania potwierdziły się już w 6. minucie. W polu karnym podanie od Samuela Lino dostał Antoine Griezmann, który tylko dostawił nogę i dał swojemu zespołowi powadzenie.

Jeszcze przed przerwą Atletico mogło podwyższyć wynik. Zawodnicy zespołu ze stolicy Hiszpanii cieszyli się nawet z trafienia Mario Hermoso, ale po analizie VAR gol nie został uznany. Powodem takiej decyzji był spalony.

Atletico swego dopięło tuż po zmianie stron. W 51. minucie Lazio dobił Samuel Lino. Prowadzenie 2:0 dało więcej luzu gospodarzom, którzy nie dali sobie wydrzeć korzystnego rezultatu. Tym samym to Atletico wygrało grupę E.

W Glasgow doszło do spotkania dwóch drużyn, które walczyły już tylko o prestiż. Miejscowy Celtic nie miał już szans na wyjście z grupy, a Feyenoord Rotterdam był pewien trzeciego miejsca i dalszej gry w Lidze Europy. Mistrzowie Szkocji chcieli godnie pożegnać się z Ligą Mistrzów.

I to właśnie Celtic w 33. minucie objął prowadzenie. Przepisy w polu karnym złamał Ramiz Zerrouki, a arbiter podyktował jedenastkę. Tę na gola zamienił Luis Palma. Feyenoord robił wszystko, by doprowadzić choćby o remisu i sztuki tej dokonał w 82. minucie. Autorem gola był Yankuba Mineth. W końcówce to jednak gospodarze mieli powody do radości, a wszystko za sprawą Gustafa Lagerbeike'a.

Wyniki:

Atletico Madryt - Lazio Rzym 2:0 (1:0)
1:0 - Antoine Griezmann 6'
2:0 - Samuel Lino 51'

Celtic Glasgow - Feyenoord Rotterdam 2:1 (1:0) 1:0 - Luis Palma (k.) 33' 1:1 - Yankuba Mineth 82' 2:1 - Gustaf Lagerbeike 90+1'