Dobry wynik dla Legii. Gol Polaka w Lidze Konferencji Europy

Wygrana 2:1 Aston Villi z AZ przybliża Legię Warszawa do awansu z grupy Ligi Konferencji Europy. Jakub Piotrowski strzelił gola dla Ludogorca Razgrad w wygranym 2:0 pojedynku z Fenerbahce Stambuł.

Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad Wikimedia Commons / Biser Todorow / Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad
Aston Villa rozpędza się w grupie Ligi Konferencji Europy po falstarcie na stadionie Legii Warszawa i po męczarniach w pierwszym meczu u siebie z HSK Zrinjski Mostar. Klub z Birmingham zwyciężył z AZ w Alkmaar, a holenderska drużyna nie ponosi często porażek w meczach pucharowych u siebie. W czwartek doszło do rewanżu w Anglii.

AZ starał się poprawić po niepowodzeniu sprzed dwóch tygodni i w pierwszej połowie przeczekał ataki zespołu Unaia Emery'ego. Grający bez Matty'ego Casha w podstawowym składzie gospodarze nie wykorzystali swoich szans, a w 52. minucie pozwolili Evangelosowi Pavlidisowi na zdobycie prowadzenia 1:0 dla zespołu z Alkmaar.

Wyrównanie na 1:1 nastąpiło niespełna 10 minut później dzięki strzałowi Diego Carlosa, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Pozostały jeszcze około dwa kwadranse na rozstrzygnięcie meczu. Zrobiła to Aston Villa, która odwróciła wynik na 2:1 strzałem Olliego Watkinsa. Wygrana klubu z Premier League oznacza, że Legia potrzebuje do awansu jeszcze minimum remisu z AZ przy Łazienkowskiej.

Po trzech zwycięstwach Fenerbahce Stambuł mogło już w czwartek zapewnić sobie awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Drużyna Sebastiana Szymańskiego wybrała się na drugi mecz z Ludogorcem Razgrad do Bułgarii. Po stronie gospodarzy można było zobaczyć Jakuba Piotrowskiego.

I właśnie Jakub Piotrowski strzelił gola na 1:0 w 18. minucie. Polak skorzystał z dogrania Antona Nedjalkowa i zdobył trzecią bramkę w edycji Ligi Konferencji Europy. Ze wszystkich trafień do siatki cieszył się w domowych meczach. Fenerbahce miało dużo czasu na odpowiedź, ale jego - z reguły - bramkostrzelna ofensywa tym razem nie była skuteczna. Od 63. minuty grał Sebastian Szymański, ale zamiast gola wyrównującego, padła bramka na 2:0 dla Ludogorca.