Klub Tomasza Kędziory ma awans w kieszeni

PAOK Saloniki tym razem nie zwyciężył w grupie Ligi Konferencji Europy, ale remis 2:2 z Aberdeen gwarantuje mu awans. Z kompletu punktów cieszyli się piłkarze Fiorentiny czy Viktorii Pilzno.

Mecz Ligi Konferencji Europy: PAOK Saloniki - Aberdeen PAP/EPA / Achilleas Chiras / Mecz Ligi Konferencji Europy: PAOK Saloniki - Aberdeen
PAOK Saloniki miał możliwość zapewnienia sobie awansu do wiosennych meczów w Lidze Konferencji Europy. Pierwszym warunkiem było zapunktowanie w meczu ze szkockim Aberdeen. Dwa tygodnie temu było o to trudno, ale w rewanżu atutem zespołu Tomasz Kędziora był własny stadion.

Sytuacja skomplikowała się w 14. minucie z powodu gola Aberdeen na 1:0. Pojedynek z dwoma zwrotami akcji zakończył się remisem 2:2 i jest to wynik, który gwarantuje awans PAOK-owi. Tomasz Kędziora wszedł z ławki rezerwowych na boisko w końcówce spotkania.

ACF Fiorentina była finalistką poprzedniej edycji Ligi Konferencji Europy. Do kolejnej edycji dostała się z powodu wykluczenia Juventusu. Do walki o awans zbierała się powoli, ale w poprzedniej kolejce została liderem w grupie. O umocnienie się na pierwszej pozycji grała na wyjeździe z Cukarickami Belgrad. Już w 8. minucie M'Bala Nzola strzelił na 1:0 z rzutu karnego. Ten gol wystarczył Violi do zwycięstwa w Serbii.

Dinamo Zagrzeb nie imponuje formą. Co prawda na półmetku walki w grupie było na miejscu premiowanym awansem, ale bez wyraźnej przewagi nad FK Astana i KF Ballkani. Po punkty wybrało się na teren lidera Viktorii Pilzno. Dwa tygodnie temu na Stadionie Maksimir o gola lepsza była Viktoria i w rewanżu doszło do powtórki. Co prawda Dinamo w doliczonym czasie cieszyło się z wyrównania, ale trafienie Sandro Kulenovicia zostało anulowane.

4. kolejka fazy grupowej Ligi Konferencji Europy:

Grupa C:

Viktoria Pilzno - Dinamo Zagrzeb 1:0 (1:0)

Grupa D:

Besiktas Stambuł - FK Bodo/Glimt 1:2 (0:1)

Grupa E:

Legia Warszawa - HSK Zrinjski Mostar 2:0 (2:0)

Grupa F:

Cukaricki Belgrad - ACF Fiorentina 0:1 (0:1)
0:1 - M'Bala Nzola (k.) 8'

Ferencvarosi TC - KRC Genk 1:1 (0:0) 1:0 - Aleksandar Pesić 48' 1:1 - Daniel Munoz 62'

Liga Konferencji Europy, gr. F

1 ACF Fiorentina 6 3 3 0 14:6 12
2 Ferencvarosi TC 6 2 4 0 9:6 10
3 KRC Genk 6 2 3 1 8:5 9
4 Cukaricki Belgrad 6 0 0 6 2:16 0

Grupa G:

HJK Helsinki - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)
0:1 - Fares Chaibi 31'

PAOK Saloniki - Aberdeen FC 2:2 (1:1) 0:1 - Duk 14' 1:1 - Taison 23' 2:1 - Mbwana Samatta 67' 2:2 - Jamie McGrath 70'