Gol tuż przed zgrupowaniem. Kadrowicz Probierza nie przestaje strzelać

Jakub Piotrowski błyszczy skutecznością w Bułgarii. Powołany przez Michała Probierza gracz Ludogorca Razgrad zdobył jedną z bramek w meczu ligowym z Pirinem Błagojewgrad. Jego zespół wygrał 4:0.

Rafał Szymański
Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad Wikimedia Commons / Biser Todorow / Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad
Gospodarze w niedzielę zdominowali niżej notowanego przeciwnika. Worek z bramkami rozwiązał się zaledwie po sześciu minutach gry. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się były gracz Pogoni Szczecin, Spas Delew.

Ludogorec podwoił swoje prowadzenie w 61. minucie spotkania. Z prawej strony boiska bardzo dobrze dośrodkował Caio Vidal, po czym w polu karnym znalazł się Jakub Piotrowski. Reprezentant Polski pewnym strzałem głową znalazł drogę do siatki.

Piłkarze Ludogorca wrzucili wyższy bieg w ostatnich 25 minutach rywalizacji. Swoją obecność na murawie zaznaczyli jeszcze Rwan Cruz oraz wspomniany wcześniej Vidal. Miejscowi rozbili zespół Pirin Błagojewgrad 4:0 w 13. kolejce ligi bułgarskiej.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Piotrowski zapisał na swoim koncie pięć trafień i dwie asysty w sezonie 2023/24. Michał Probierz zaciera ręce. Nowy selekcjoner powołał zawodnika Ludogorca na październikowe spotkania eliminacji Euro 2024. Być może 26-latek doczeka się premierowego występu w seniorskiej reprezentacji.

Ludogorec Razgrad - Pirin Błagojewgrad 4:0 (1:0)
1:0 - Spas Delew 6'
2:0 - Jakub Piotrowski 61'
3:0 - Rwan Cruz 65'
4:0 - Caio Vidal 79'